Tüm Bildiklerinizi Unutun! Patili Dostlarımız Köpeklerin Beslenmesi Hakkında 10 Bilgi

Köpeklerinizin beslenmesi onlarla upuuuzzun yıllar geçirmeniz için çok önemlidir. Özellikle sağlıklarına, yaşamlarına ve enerjilerine doğrudan katkıda bulunduğu için çok dikkat edilmesi gerekir. Köpek mama kabının içine ne koyduğunuz bu yüzden önem taşır. Bunları uygun bir şekilde sağlamak da mutluluk kapılarını açan bir anahtardır, içeriği sevimli dostunuza sesli bir şekilde okumayı unutmayın. ??

1. Yemek listesi hazırlanırken ihtiyaç duydukları enerji gereksinimini ele almanız gerekir!

Sevimli dostlarımızın beslenmesi onlarla uzun yıllar yaşayabilmeniz için çok önemlidir. Doğru beslenme için köpeğinizin cinsi, yaşı, ırkı ve şirin vücutlarının kaç kilo olduğu gibi faktörleri göz önünde bulundurmak gerekir. Yemek listesini buna göre hazırlamanız köpeğinizle huzurlu bir yaşamın anahtarıdır.

2. Köpeğiniz tanıdığınız en iyi gurme olabilir…

Köpeklerin dilinde insanlara kıyasla tat alma tomurcukları daha az bulunur. Bu nedenle minik burunları ile aldıkları kokular yemekleri değerlendirmede birincil rol oynar. Şimdi yediğiniz her yemeğe köpeğinizin saldırma nedenini anlamışsınızdır çünkü kokusundan tam anlamıyla çıldırıyorlar!

3. Köpeklerin midesi çok hassas olduğu için zararlı yiyeceklere karşı duruşları ektedir. ?

Köpeklerin sindirim sistemi insanlara göre farklıdır ve bazı yiyeceklere karşı hassasiyetleri vardır. Örneğin çikolata, sarımsak, üzüm, soğan gibi bazı yiyecekler baş düşmanlarıdır!

4. Köpeklerin tüy hastalığı beslenmeleriyle ilgilidir…

Protein ve sağlıklı yağlar açısından zengin bir diyet, tüylerin sağlıklı ve parlak olmasını sağlar. Aynı zamanda bazı besinler köpeklerin tüy dökümünü azaltabilir. Bu maddeyi hızlıca geçelim çünkü üzgün köpek gifi görmek hiç de hoş değil! ?

5. Köpeğinizin sağlıklı beslenmesi çok önemli ve bunun bedeli bu evde sonsuz bir koşuşturmaca olabilir!

Taze sebzeler ve meyveler, doğal protein kaynakları köpeklerin beslenmesi için eşsiz bir seçimdir. Hazır mamalar kullanırken dahi içeriğinin doğal olmasına dikkat etmelisiniz.

6. Köpeklerin sindirim sistemi o kadar hızlıdır ki evcil hayvanınızı yarım saatte bir şu şekilde buluyor olabilirsiniz…

Köpeklerin sindirim sistemi kısa bağırsaklarına rağmen oldukça etkili çalışır. Sindirim sistemi oldukça hızlıdır ve çiğ yiyecekleri bu kadar hızlı sindirebilmelerinin nedeni de budur!

7. Köpeğiniz de aynı siz gibi aralıklı oruç yöntemini uygulayabilir!

Sevimli dostlarımız sindirim sistemlerini rahatlatmak ve detoks yapmak amacıyla bir gün boyunca oruç tutabilirler…Tabii veteriner hekim onayını almayı unutmamalısınız.

8. Köpeğinizin çiğneme alışkanlığı edinmesinde mutlaka yardımcı olmalısınız!

Köpekler için çiğneme hem diş sağlığı hem de zihinsel uyarım açısndan oldukça önemlidir. Köpek mamasının yanı sıra uygun oyuncaklar ve kemiklerle çiğneme alışkanlığı kazandırılmalıdır! Diğer bir sebebi de sürekli ısırılmış ve çiğnenmiş bir eşyanızı bulmak istemiyorsanız bu maddeyi mutlaka dikkate almalısınız… ?

9. Bu akıllı canlılar kendi damak zevklerine göre tercih yapabilecek kadar zekiler!

Köpeklerin lezzet tercihi tamamen köpeğinizin bireysel kişiliği ile ilgilidir. Mesela bazı köpekler eti daha çok severken bazıları sebzeleri tercih edebilir. Köpeğinizin beslenme tercihine göre beslemenin karşılığını da yüzünüzü yalamasıyla alabilirsiniz, bence oldukça adil! ?

10. Köpeğiniz yanınızda şapur şupur su içerken canı çekmeyen var mı? ?

Köpeklerin su ihtiyacı yaş, boyut, aktivite seviyesi ve hava koşullarına bağlı olarak farklılık gösterir. Sıcak hava, egzersiz, yemek alımı gibi faktörler köpeğinizin iştahla su açmasının nedenleridir!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx