Herkes Çıkarıp Çöpe Atıyordu, Sıvı Yağ Kapaklarındaki Sır Ortaya Çıktı!

Sıvı yağ şişelerinin kapağındaki halkalar hiç dikkatinizi çekti mi? Gördüğünüz kapaklarda bulunan halkaların aslında bir amacı var. Sıvı yağ kapaklarındaki halkalar sizi ekonomik olarak bir nebze rahatlacak cinsten. Bu kapakları doğru kullanırsanız cebiniz bir hayli kâr edecek. İşte sıvı yağ kapaklarındaki sır…

Sıvıyağ tenekelerindeki yada bidonlarının kapaklarının hemen altındaki sarı yada şeffaf renkte olan halkalar daha önce dikkatizi çekti mi? O sadece bir kapak değil kullanmım amacını öğrendiğinizde şoke olacaksınız…

Genellikle hepimiz marketten yeni aldığımız sıvıyağ tenekesini açmak için öncelikle havasını almak amacıyla büyük bir bıçakla tenekenin üst kısmındaki köşelerden birine delik açarız daha sonra tenekenin kapağını açar hemen altındaki halkayı yukarı kaldırıp, o halkayı çekip koparır çöpe atarız ve sıvıyağımızı dökeriz.

Bir anda dökülen yağ çoğu zaman fışkırır, üstümüze başımıza, tezgahın üzerine dökülür.

Aslında bunların hiç birine gerek yok. Hani o tenekenin kapağının altında çöpe attığımız halka vardı ya işte onu ters çevirip tekrar şişenin içine yerleştirdiğinizde sıvıyağı dökerken az az kontrollü bir şekilde dökmenize yarıyor.

Hatta birçok kişi evinde yağdanlık kullanmıyor. Yemek yapacağı zaman tenceresine direk tenekeden sıvıyağı döküyor. İşte burada da halka çok işimize yarıyor.

Çünkü o halkayı tenekeye taktığınızda yemeğinize ne kadar sıvıyağ eklediğinizi hesaplayabiliyorsunuz.

Artık kolayca nasıl sıvıyağ dökeceğinizi açıkladık. Şimdi o tenekenin altındaki halkayı çöpe atmadan sıvıyağ dökmeye ne dersiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx