Vatikan’da çıplak protesto: ‘Ukrayna’daki çocukları kurtarın’

Roma Katolik Kilisesi’nin merkezi Vatikan’da çıplak bir erkek, Aziz Petrus Bazilikası’nda ana sunağın üzerine çıkarak Rusya-Ukrayna savaşını protesto etti. Protestocunun sırtında, “Ukrayna’daki çocukları kurtarın” ifadeleri yazılıydı.

Reuters’ın bir Vatikan kaynağına dayandırdığı haberine göre, Aziz Petrus Bazilikası’nı ziyaret eden bir erkek, üzerindeki kıyafetleri çıkararak sunağın üzerinde çıplak kaldı. Ukrayna savaşını protesto için olduğu değerlendirilen eylemi yapan erkeğin sırtında siyah boyayla “Ukrayna’daki çocukları kurtarın” ifadelerinin yazılı olduğu görülüyordu.

PROTESTOCU İTALYA POLİSİNE TESLİM EDİLDİ

Konuyla ilgili bilgi veren Vatikan kaynağı, protestocunun vücudunda kendi tırnaklarıyla açtığı değerlendirilen yaralar olduğu bilgisini paylaştı. Kimliği açıklanmayan protestocu, 1 Haziran Perşembe günü bazilika kapanmadan hemen önce gerçekleştirdiği protestosunun ardından İtalya polisine teslim edildi. Protestocunun ana sunağın üzerindeyken çekilen fotoğrafları İtalya basınına ve sosyal medyaya da yansıdı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir