Türkiye’nin Neden Savaşmadığını Soran Polemik Kraliçesi Tuğba Ekinci Paylaşımıyla Tartışma Yarattı

Yaptığı her paylaşım ve açıklamayla gündeme gelmeyi başaran Tuğba Ekinci bir kez daha kendisini hatırlattı. Günlerdir süren ve adeta insanlık dramının yaşandığı İsrail Filistin savaşı hakkında sosyal medya hesabından paylaşım yapan Ekinci, Türkiye’nin neden savaş girmediğini sorunca sinirler gerildi.

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından 7 Ekim’de İsrail’e yönelik başlatılan “Aksa Tufanı” sonrası tansiyon hızla yükseldi.

Hem havadan hem karadan saldırıların devam ettiği savaşta İsrail, Gazze’yi bombardımana tutuyor.

İsrail’in savaş uçaklarıyla Gazze’deki El-Ehli Baptist Hastanesi’ni vurmasının ardından en az 500 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Savaş ihlali olarak değerlendirilen olay, dünyanın pek çok ülkesinde tepkilere neden oldu. Hamas tarafından ‘Gazze’deki hastane saldırısı soykırımdır’ açıklamasının yapıldığı kan dondurucu olay sonrası Türkiye 3 gün yas ilan etti.

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra’nın yaptığı son yazılı açıklamaya göre; Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarda 1524’ü çocuk, 3 bin 785 kişi hayatını kaybetti.

Ünlülerle, sosyal medya kullancılarıyla girdiği tartışmalardan tutun yaptığı paylaşımlara kadar pek çok konuyla dikkat çeken Tuğba Ekinci de İsrail-Filistin savaşı hakkında sessiz kalmadı.

Ülkemizin de savaşa girmesi gerektiğini savunan Tuğba Ekinci’nin son paylaşımı bir kez daha tartışmalara neden oldu.

Ekinci paylaşımında, ‘Neden savaşmıyoruz? Kimden korkuyoruz? Biz Türküz, müslümanız, garibanın yanındayız ezdirmeyiz. Benimle aynı düşünceye sahip misiniz Türk Efeleri?’  ifadelerine yer verdi.

Tuğba Ekinci’nin Instagram hesabından yaptığı paylaşımı da buraya bırakıyorum ?

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Buyurun yorumlara…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx