Sıcak Gelişme: Dev Kripto Para Şirketinin Yönetiminde İstifa Şoku!

Kripto para şirketi Grayscale yöneticileri Barry Silbert ve Mark Murphy yönetim kurulundan ayrıldı. Grayscale, Mark Shifke, Matthew Kummell ve Edward McGee’nin yönetim kuruluna atandığını açıkladı. Bu atamalar, 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak. Ayrıca, Shifke’nin Silbert’in yerine başkanlık koltuğuna oturacağını belirtti.

Dev kripto para şirketinde yönetim değişti!

Grayscale Bitcoin Trust’ın işletmecisi olan kripto para yatırım firması Grayscale Investments, önde gelen yöneticilerinin yönetim kurulundan istifa ettiğini duyurdu. Grayscale’in ana şirketi olan Digital Currency Group’un (DCG) kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, 26 Aralık’ta Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yaptığı 8-K başvurusunda Grayscale’in yönetim kurulundan istifa ettiğini resmen açıkladı.

Dosyalamaya göre DCG başkanı Mark Murphy de Grayscale yönetim kurulundan istifa ettiğini açıkladı. Her iki istifa da 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olacak. Ayrıca, yönetim kuruluna yeni üyeler Mark Shifke, Matthew Kummell ve Edward McGee dahil olacak. Grayscale, yaptığı açıklamada şu hususlara yer verdi:

1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, yönetim kurulu, sponsorun limited şirket sözleşmesi kapsamında kendilerine verilen yetkileri de muhafaza eden Bay Shifke, Bay Kummell, Michael Sonnenshein ve Bay McGee’den oluşacaktır.

Barry Silbert’ın yerine Mark Shifke başkanlık koltuğuna oturdu

Duyuruya göre 64 yaşındaki Mark Shifke, yönetim kurulu başkanı olarak yeni görevine başlayacak. Böylece, kripto para şirketine “zengin bir deneyim”iyle yol gösterecek. Shifke, mevcut durumda Digital Currency Group’un Finans Direktörü olarak görev yapıyor. Ayrıca, yaklaşık kırk yıldır finans ve fintech sektörlerinde yer alıyor. DCG’ye katılmadan önce JPMorgan Chase ve Goldman Sachs’ta çalışan Shifke, M&A Yapılandırması ve Danışmanlığının yanı sıra Vergi Varlığı Yatırımlarına odaklandı. Bu arada, kariyerine Davis Polk’ta ortak olarak başladı. Mark Shifke, Tulane Üniversitesi ve New York Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Mark Shifke’ye yönetim kurulunda Matthew Kummell ve Edward McGee eşlik edecek. 47 yaşındaki Matthew Kummell halen kripto para şirketi Grayscale’in ana şirketi DCG’de Operasyonlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Şirket, 40 yaşındaki Edward McGee’yi ise yönetim kurulu üyeliğine atadı. Şu anda Grayscale Investments’ın Finans Direktörü olarak görevine devam ediyor. McGee, şirkete katılmadan önce Goldman Sachs ve Ernst & Young’da muhasebe politikası ve finansal raporlama konularında uzmanlaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir