Johnny Deep: Artık Holyywood’a ihtiyacım yok

Johnny Depp, eski eşi Amber Heard ile verdiği hukuk mücadelesi döneminde dışlandığı sinema dünyasına, Fransız yapımı “Jeanne Du Barry” filmiyle döndü. Ünlü aktör, Fransa Kralı 15’inci Louis ile tarihe ‘son kraliyet metresi’ olarak geçen Jeanne du Barry’nin ilişkisini anlatan filmde kralı canlandırdı.

Hürriyet yazarı Barbaros Tapan köşesinde Johnny Depp ile yaptığı röprotajı kaleme aldı.

Filmin Cannes’daki ilk gösteriminden sonra dakikalarca alkışlandınız. Neler hissettiniz?

– Johnny Depp: Birkaç saniyeliğine bu beni biraz korkuttu çünkü bir döngünün içinde sıkışıp kalmışım gibi hissediyordum. Seyircilerden gelen alkışlar ve tepkiler, beni çok gururlandırdı.

Bu role seçilmeniz sizi şaşırttı mı? Fransızca çekim yapmak nasıldı, sizin için zor muydu?

– Johnny Depp Şaşırdım mı, evet. Dille, karakter ve diğer şeylerle ilgili herhangi bir tereddüt hissetmedim ya da özellikle korkutucu bulduğum bir şey yoktu. Yağmur damlalarının arasında koşmak gibi bir şey bu. Maiwenn’in 15. Louis’i oynaması için Kentucky’den bir köylüyü seçmesinin çok cesur bir davranış olduğunu düşündüm… Yani evet, ben bu role hazırdım, yapmak da istedim. Onun ısrar etmesine ayrıca çok sevindim. Filmi Fransızca yapma deneyimine gelecek olursak, insanın kendi dili dışında kendini ifade etmesi zor. Ama Maiwenn bana karşı çok sabırlıydı…

Karaktere nasıl hazırlandınız? Filmdeki Fransız aksanınız oldukça iyiydi…

– Johnny Depp: Odaklanmam gereken ilk şeyin kesinlikle dil ve telaffuz olduğunu biliyordum… Ateşli, kaba ve beni sözleriyle döven harika bir Fransız koçum Matilde vardı. (Gülüyor.) Şaka yapıyorum. O harika bir Fransızca öğretmeni. Fransızca çalışırken ben bir nevi kanat çırpıyor ve bir sonraki kelimenin bir çeşit Fransızca çıkmasını umuyordum. Eğlenceliydi. Çok yardım aldım ve çoğunlukla benim için üzüldüler, birkaç çekim yapıp beni karavanıma gönderdiler. Çok iyi bir öğretmenim, çok sayıda sabırlı ekibim vardı.

Sunday Times’a verdiğiniz bir röportajda Amber Heard ile yaşadığınız şiddet davası nedeniyle Hollywood tarafından boykot edildiğinizi hissettiğinizi belirtmiştiniz. Hâlâ bunu hissediyor musunuz?

Johnny Depp: Bir filmden istifa etmeniz istendiğinde, biraz boykot edilmiş hissediyorsunuz. Şimdi boykot edilmiş hissediyor muyum? Hayır, hiç de değil. Hollywood tarafından boykot edildiğimi düşünmüyorum. Çünkü Hollywood’u düşünmüyorum. Artık Hollywood’a pek ihtiyacım yok. Ben diğer tarafta bir yerde olacağım…

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx