Göründüğü kadar kolay olmayan zekâ testi bulmacası: Resimdeki hatayı 6 saniyede bulabilir misin?

Zekâ testleri, zihninizi farklı çalışmasını sağlayarak yaratıcı düşüne yönünüzü keşfetmenizi sağlar. Basit bir sorunum ya da bilmecenin daha eğlenceli ve ilginç bir hale gelmesi için tercih edilir. Zekâ testinin cevabına ulaşmak için daha farklı ve kalıplar dışında düşünmeniz gerekir. Zekâ testini iyi analiz etmeniz ve her açıdan düşünmeniz gerekir.

Zeka testi bulmacaları, matematik problemi, farkı bulma, optik illüzyon testi ya da resimdeki hatayı bulma üzerine gibi birçok şekilde karşımıza çıkabilir. Bu tarz bulmacalar, mantıksal akıl yürütme becerilerini en iyi şekilde gelişmesine yardımcı olur.

Haber7.com ekibi olarak zekâ testi bulmacalarından biri olan resimdeki hatayı bulma tarzında bir zekâ oyununu sizler için hazırladık.

KÜÇÜK KIZ VE KEDİ RESMİNDE YER ALAN BÜYÜK HATAYI BULABİLİR MİSİN?Yukarıda yer alan resimde bir oturma odasında bir kız çocuğu ve kedi görüyorsunuz. Tatlı kedicik kendini sevdiriyor. Ancak bu resim içerisinde çok büyük bir hata var. Sizden bu resimdeki bu hatayı 6 saniye içerisinde bulmanız isteniyor.

Zekâ testi bulmacasında cevap oldukça basit ama yanıltıcı olduğundan ve zaman kısıtlı olduğu için cevabı fark etmeniz biraz zor olabilir. Bu yüzden resme tüm dikkatinizle bakın ve her ayrıntıyı hızlıca tarayın.

Zekâ testi bulmacasının cevaplarını haberin sonunda vereceğimiz için hızlıca kaydırıp yanlışlıkla cevabı görebilirsiniz. Bunun için sizi önden uyaralım.

Süre çok az kaldı, hatayı fark edebildiniz mi? Bulmadıysanız resme yakından bakın, size tuhaf gelen bir şey gözünüze çarpmıyor mu? Yanlış ya da fazlalık bir şey fark etmediniz mi?

İlk bakışta tüm resim gayet normal ve doğru gelebilir. Ancak iyi bir gözlem ile resimdeki hatayı hızlıca tespit edebileceksiniz. Cevabı öğrendikten sonra da resme ne kadar bakarsanız bakın hata gözünüzü hep ilk bakışta rahatsız edecek.

RESİMDEKİ BÜYÜK HATA ÇÖZÜMÜ

Süre bitti. Resimdeki hatayı keşfedebildiniz mi? Bu zekâ testi bulmacası matematik becerisi istemiyor. Sadece biraz yanal düşünme becerisi ile doğru cevaba hızlıca ulaşabilirsiniz.

İşte zekâ testi bulmacasında sizden 6 saniye içerisinde bulmanızı istediğimiz resimdeki hata;Evet, başta kedinin ayağı gibi görünse de aslında bu resim de sevimli kedinin iki tane kuyruğu var. Peki, siz bu hatayı 6 saniye içerisinde fark edebildiniz mi yoksa bu yanılsama sizin de mi kafanızı karıştırdı? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx