Filistin sözleri tartışma yarattı: Türk milletinin değil Arapların davası

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “Filistin davası, İslam davası değildir. Filistin davası, Türk milletinin davası değildir. Filistin davası, Filistinli Arapların davasıdır” dedi.

Ümit Özdağ, partisince İstanbul Gençlik Kollarınca Bakırköy Tarık Akan Konferans Salonu’nda düzenlediği programda konuştu.

“Türk milleti 1058’den 1918’e kadar birleşik Avrupa kıtasına ve Hristiyan medeniyetine karşı tek başına İslam’ın kılıcı ve kalkanı oldu” diyen Özdağ, “Bir defa 1914’te yardım istedik, alamadık” diye konuştu.

AA’da yer alan habere göre Özdağ, bugün kendilerine “Gelin, birlikte gidip Filistin’e savaşalım” denilmesi halinde buna yönelik yaklaşımlarını şöyle sıraladı:

“Filistin davası, İslam davası değildir. Filistin davası, Türk milletinin davası değildir. Filistin davası, Filistinli Arapların davasıdır. Filistin davası, nasıl İslam davası olsun? Filistin Kurtuluş Örgütünün içerisinde Filistinli Hristiyanlar da var, Filistinli ateistler de var, Filistinli Müslümanlar da var. Bu, bir dini dava değil bir milli davadır. Biz, Filistin’i vermemek için Hristiyan ordusuyla savaştık. O zaman yanımızda değildiniz. Öte yandan Kudüs meselesini bir Arap, Filistin davasından ayrı görürüz. Zafer Partisi olarak ve Kudüs’ü de İsrail’in başkenti olarak kabul etmeyiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx