Bu 3 Altcoin Radar Altında: Sürpriz Yapabilirler!

Radarın altında! Bu birkaç farklı anlama gelebilir. Değeri düşük ya da takdir edilmeyen anlamına gelebilir. Aynı zamanda harika şeyler yaptığı ama görmezden gelindiği anlamına da gelebilir. Bugünkü durumda kripto para uzmanı Stu L’ye göre, bunlardan birini ya da daha fazlasını yaşayan 3 altcoin var.

İlk radar altı altcoin: tomiNet (TOMI)

Bu proje çok hızlı büyüyor. Hatta TOMI token piyasa değerinde kısa bir süre ilk 100’e girdi. Yine de şu anda 175. sırada. Yeni bir proje için büyük bir başarı. Ancak biz o kadar da şaşırmadık. Merkezi olmayan, topluluk tarafından yönetilen bir internet isteyenlerin yalnızca biz olmadığımız ortaya çıktı. Kişisel verilerimiz üzerinde daha fazla sahiplik ve kontrol sahibi olmak isteyen sadece biz değiliz. Ve ne söylediğimizi ve kime söylediğimizi sansürleyen merkezi bir 3. taraf olmadan istediğimizi söyleyebilmek isteyen sadece biz değiliz. Görünüşe göre çoğunuz da bunu istiyorsunuz.

Ne büyük sürpriz! Sürpriz derken, hiç de sürpriz değil demek istiyorum. Elbette kripto yerlileri ve yatırımcıları istedikleri şeyi istedikleri kişiyle yapabilmek istiyor. Genellikle bundan sansüre dayanıklı işlemler şeklinde bahsediyoruz. Ve bu önemli. Ancak kendimizi sadece paramızla ifade etme özgürlüğü de aynı derecede, hatta daha da önemli. Ve eğer topluluğa kötü bir aktör gelirse, o zaman onu sürgün eden topluluktur. Çünkü tomi’nin merkezi olmayan interneti ile topluluk yönetiyor. Altcoin projesi, piyasa değerindeki büyümeye ve kripto twitter’da özgürlük severler için artan maruziyetine rağmen hala radar altında.

İkinci sırada Wanchain (WAN) var

Bu altcoin projelerinde ikincisi Wanchain. Kesinlikle radar altında. Çoğu insan Wanchain’in sektördeki ilk merkezi olmayan köprüyü yarattığını bilmiyor. Ve sektörün hack ve hırsızlık olaylarının sıklıkla yaşandığı bir bölümünde, Wanchain’in başına asla böyle bir şey gelmedi.

Belki de bu yüzden insanlar onları duymuyor. Çünkü köprüler hakkında duyduklarımızın çoğu kötü haberlerdir. Ve Wanchain’in hiç kötü haberi yok. Aslında, sadece iyi haberleri var. Kısa bir süre önce cross-chain çalışmayı çok daha hızlı ve ucuz hale getirdiler. Hepsi şimdi Wanchain ile güncellenmiş XFlows’a sahip. XFlows, köprülü bir cross-chain akışıdır. Ancak bu teklifi özel kılan şey, sarılmış veya sentetik tokenlerin olmaması.

Köprünün diğer tarafında yerel Bitcoin veya USDT elde edersiniz. Bunu Western Union gibi düşünün. Eğer onları Web 2 tarzı eski moda bir havale için kullanırsanız, diğer tarafta her zaman dolar ya da Euro bulundurmak zorundadırlar. Bunlar insanların istediği varlıklar. Bu yüzden hazır bulundurmak zorundalar. Her şey insanların ne istediğine bağlı. Bu XFlow’ları gerçekleştirmek için iyi bir teknoloji, iyi bir nakit yönetimi ve iyi bir yönetişim gerekir. Ve altcoin projesinin yerel tokenı WAN, bu üçüne de sahip. Yine de 35,2 milyon dolarlık bir piyasa değeri var. Piyasa değerinde sadece 488. Köprü lideri için. Bu kesinlikle radarın altında.

Son sıradaki radar altı altcoin: dydx (DYDX)

Ücret geliri, büyümenin nerede olduğunu gerçekten gördüğünüz yerdir. İnsanlar çok konuşur ama paralarını nereye harcadıklarına dikkat ederler. Bu size daha da fazlasını gösterir. Altcoin projelerinin sonuncusu olan DyDx, son 30 günde 5,2 milyon dolar ücret kazandı. Bu, onu sektördeki en yüksek perp DEX olarak konumlandırıyor. Perp’ler, bir DEX ortamında sürekli sözleşmelerle işlem yapabileceğiniz yerlerdir.

Tüm DEX’ler arasında yalnızca Uniswap, AAVE ve Convex geçen ay daha fazla kazandı. Aslında dydx, Compound, Curve, GMX ve kriptodaki diğer birçok büyük isimli DEX’ten daha fazla kazandı. Haziran ayının sonlarında altcoin, ETH tabanlı uygulamadan Cosmos’taki Layer 1 Blockchain’e geçiş yapma kumarını oynadı. Bazıları bunun en azından bir kumar olduğunu düşünüyor.

Birlikte çalışabilirlik ve hızlı, ucuz işlemler için Cosmos’u yenmek zor. Ethereum ile bazı iyi Katman 2 çözümleri olsa bile. Şu anda, DUDX tokenı 345 milyon dolar ile piyasa değerinde ~100’de yer alıyor. Bu da onu Lido, Polygon, Solana, Arbitrum, AAVE ve Injective’den daha düşük bir piyasa değerine yerleştiriyor. Bunların hepsi dydx’ten daha az ücret geliri elde ediyor. DEX’ler arasında yüksek bir uçucu olarak ününe rağmen, gerçek şu ki dydx de radarın altında. Bu fiyata kesinlikle bir göz atmaya değer.

Makaledeki görüşler de tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak, bu tür projelere yatırım yapmadan önce mutlaka detaylı araştırma yapmanızı öneririz. Ayrıca, kripto piyasası gibi oldukça oynak ve yeni piyasada riskin çok yüksek olduğunu belirtiriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx