Binance, Japonya’da stableconi çıkarmayı planlıyor!

Binance, Japonya’da stablecoin ihracını araştırmak için ülkenin en büyük bankası Mitsubishi UFJ Trust and Banking Corporation (MUTB) ile birlikte çalışıyor.

Binance, 2024’ün sonuna kadar MUFG ile el ele verip, Japonya’da stablecoin çıkarmayı planlıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Japon pazarına yeniden girerken, yeni bir stablecoin ihracını incelemek için Japon bankası MUFG’nin bir birimiyle ortaklık kurdu.

Taraflardan ortaklığa dair açıklamalar geldi!

Binance bugün yaptığı açıklamada , Binance Japan Inc. ve Mitsubishi UFJ Trust and Banking Corporation’ın (MUTB), Japon Yeni ve diğer yabancı para birimleri de dahil olmak üzere itibari para birimine bağlı bir stablecoin çıkarmak amacıyla ortak bir çalışma yürüttüğünü söyledi.

Açıklamaya göre MUTB, “Progmat Coin” olarak adlandırılan platformunu stablecoin ihracına yönelik altyapı olarak kullanma olasılığını araştırıyor. Her iki şirketin de geçerli düzenleyici onayları aldıktan sonra gelecek yılın sonuna kadar stablecoin operasyonlarına başlamayı planladıklarını eklediler.

Haber, Japonya parlamentosunun Haziran 2022’de stablecoin’ler için yasal bir çerçeve sunmasının ardından geldi. Bu çerçeve, Yen veya başka bir fiyat para birimiyle bağlantılı olduğunu ve sahiplerinin bunları nominal değer üzerinden kullanma hakkına sahip olduğunu garanti ediyor. Yasal çerçeve bu Haziran ayında yürürlüğe girdi.

MUTB tafından da iş ortaklığına yorum geldi. Şirketin ürün başkan yardımcısı olan Tatsuya Saito şunları söyledi: “Bu işbirliğinden elde edilen yeni stablecoin’in Web 3.0’ı ilerletmede ileriye doğru bir adım olacağına inanıyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx