Zehra, kardeşinin tedavi masrafları için müzik söylediği cümbüş yerinde öldürüldü

Olay, 24 Temmuz günü akşam saatlerinde Milas ilçesi Selimiye Mahallesi’nde meydana geldi. Konya’dan 3 ay evvel Milas’a çalışmaya gelen Zehra Bayır, husus bağımlısı olduğu ileri sürülen kardeşinin tedavi masraflarını karşılayabilmek için bir cümbüş yerinde müzik söylemeye başladı.

İddiaya nazaran Zehra Bayır’a, işletme sahipleri, parasını biriktireceğini ve toplu para vereceğini söyleyerek bu mühlet içinde ödeme yapmadı. Kardeşinin tedavisi için Konya’ya gideceğini ve yaklaşık 50 bin liralık alacağının olduğunu söyleyen Bayır ile işletme sahipleri tartıştı. Tartışmanın büyümesiyle işletme sahipleri sert bir cisimle Bayır’ın başına vurdu. Darbenin tesiriyle yere düşen Bayır’ı işletmeciler daha sonra yerin bahçesindeki havuza attı.

Olayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye jandarma ve sıhhat grupları sevk edildi. Sıhhat takımının denetiminde, havuzdan çıkarılan Bayır’ın ömrünü yitirdiği belirtildi. Jandarma grupları bölgede geniş çaplı araştırma yaptı.

MEMLEKETİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Savcının incelemesinin akabinde Bayır’ın cenazesi, otopsi için Muğla İsimli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı. Süreçlerin akabinde Bayır’ın cenazesi, 26 Temmuz’da memleketi Konya’nın Karapınar ilçesine götürülerek toprağa verildi.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma yürüten jandarma takımları H.K., Y.İ., T.K., T.İ., Ö.İ., Ü.K. ve İ.İ.’yi gözaltına aldı. Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden İ.İ., Ü.K. ve Ö.İ. tutuklandı, öbürleri ise isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı. 

BABA: NACAKLA VURMUŞLAR

Zehra Bayır’ın babası Oğuzhan Bayır, Konya’dan telefonla DHA’ya açıklamalarda bulundu. Bayır, “Kızımın nacakla başına vurmuşlar. Sonra da kemiklerini kırmışlar. Çok üzgünüm, kızımı kaybettim. Kızımı toprağa verdim ancak artık ben de perişan durumdayım. Artık yanımdaki küçük kızımın tedavisine başlıyoruz” dedi.

KAYNAK: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*