Yüzünüzde Tüyler Varsa Bu Formüller Sayesinde Yok Oluyor! İşte Yüzdeki Tüylerden Kurtulma Yolları

Ülkemizde bayanlar tarafından ziyadesiyle merak edilen mevzular ortasında yerini alan yüzdeki tüylenmelerden kurtulmanın yolları nelerdir? yüzdeki tüyler büsbütün nasıl yok edilir?
gibi emsal sorularla karşı karşıyayız. Yüzdeki tüylenmeler her hangi bir sıhhat sorunu teşkil etmiyor. Lakin araştırmalar sonucunda bedeninizdeki hormon seviyesindeki değişimlerin sebebiyle tüylenmeye neden olduğunu açıklıyorlar. Sizler için yüzdeki tüylerden kurtulmanın yollarını derledik ve bunun için tercih edebileceğiz bir kaç formülü hazırladık.

TÜY DÖKÜCÜ KREMLER

Pratik, kolay ve acı hissettirmeden tesirli olan tüy dökücü kremlerle tüyleri kimyasallar ile kırarak bedenimizden uzaklaştırırız. Açıklamalara nazaran bu kremlerin cildimize uygun olduğu söylense de birtakım vakitler bedenimizi tahriş edebiliyor. Özelliklede cildi hassas olanlar için. Bu kremleri kullanacaksanız, öncelik olarak elinizin üstü üzere yerlerde denedikten sonra bikini bölgesine uygulamanız değerli olabilir.

Kremin uygulanması ve akabinde temizlenmesi etabında bir acı duyulmuyor. Kremi uyguladıktan sonra 5-10 dakika tüylerinizin üzerinde kalmalı. Sonrasında çabucak yıkamalısınız. Akabinde tüylerinizden kurtulmuş olursunuz.

AĞDA UYGULAMASI

Ağda daha çok işi bilen profesyonel şahıslar tarafından uygulanması gereken bir formül olarak bilinir. Yeterli yanlarından birisi tek çekişte tüylerinizden kurtulmak ve tesirinin 3 hafta civarında sürmesi. Şayet hassas bir cilde sahipseniz ağda cilde direkt temas ettiği için tahriş edebilir. Kıl kökünün büsbütün yok olması da kıl dönmesine yol açabilir.

Doğal ve kolay bir metot olan ağda hala pek çok kişinin tercihi. Ancak hatırlatmakta yarar var her iki ağda usulünün diğer kıymetli dezavantajılarından birisi ciltte sarkmalara neden olabilyor. Tıpkı vakitte ağrılı bir süreç haline dönüşebiliyor.

TIRAŞ BIÇAKLARI

Kadınların yüz tüyleri için kullandıkları tıraç bıçakları en çok tercih edilen yollar ortasında. Tıraş etme sayesinde süratli, pratik ve acısız bir formda tüylerden arınmak mümkün. Ama pek sevilmeyen yanı tüyler kökten olmazda yüzeyden temizlendiği için uzaması çok daha süratli oluyor ve uçları sivrileşerek bize kalınlaşmış üzere görünüyor. Tıraş etmek uzun ve kısa tüm yüz tüylerinde kullanılsada hassas bir cildiniz varsa tercih etmemelisiniz.

LAZER EPİLASYONU

Lazer epilasyonu saydığımız bu tüm prosedürlerden en sonuç vereni ve kalıcı olanı. Lakin her cilt renginde ve tüy yapısında tıpkı etkiyi gerçekleştirmiyor. Genel olarak koyu renkli tüylere daha çok işliyor. Lazer yolu kalın ve koyun renkli tüylerde son derece tesirli olsada birtakım lazer tipleri koyun deride tesir yaratmayabiliyor.

Lazer epilasyon yaptırırken uzman bir tabip tarafından yapılırsa kalıcı muvaffakiyet gerçekleştirilebiliyor. Saydığımız sistemlere nazaran son derece üstünlük sağlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*