Ukrayna ordusuna katılan Brezilyalı model Rus füzesiyle öldürüldü

Daha evvel Irak’ta terör örgütü DEAŞ’a karşı savaştığı öğrenilen Thalita do Valle isimli Brezilyalı model, bu kez Rusya saldırısına karşı Ukrayna’yı korumak için orduya katıldı.

39 yaşındaki model, savaşın başladığı şubat ayından bu yana ağır bombardıman altında olan Ukrayna’nın Kharkiv kentindeki askeri sığınakta öldürüldü. Valle, Ukrayna ordusunda keskin nişancı olarak vazife alıyordu.

The Sun gazetesinin haberine nazaran, Valle, füze saldırısı esnasında sığınakta kalan tek askerdi.

DEAŞ’A KARŞI DA SAVAŞMIŞTI

Hukuk okuduktan sonra model ve oyuncu olarak mesleğinde ilerleyen Valle, savaş meydanındaki tecrübelerini YouTube’da anlatıyordu. Yayınladığı görüntülerde DEAŞ’a karşı savaşırken nasıl keskin nişancılık eğitimi aldığı görülüyor.

BOMBARDIMANDAN SAĞ ÇIKMIŞTI

The Sun’a konuşan erkek kardeşi Theo Rodrigo Viera, Valle’yi hayat kurtaran bir kahraman olarak tanımladı. Viera, keskin nişancı olarak misyon alan kız kardeşinin Ukrayna’ya yalnızca üç hafta evvel gittiğini söyledi. Valle, ilerleyen Rus güçlerinden korunmayı sağlamada vazifeliydi. Brezilyalı model, Ukrayna’nın başşehri Kyiv’deki bir bombardımandan sağ kurtulmuştu.

Valle, Rus askerleri tarafından takibe takıldıkları için ailesine çok fazla telefon edemediğini söylüyordu. Ailesiyle en son geçen pazartesi, Kharkiv’e hareket etmeden evvel konuşmuştu.

Rusya’nın Ukrayna’na yönelik saldıları başladığında ortalarında sanatkarların da bulunduğu pek çok sivil orduya katıldı. Ukraynalı oyuncu Pasha Lee de mart ayında Irpin kentinde hayatını kaybetmişti.

 

KAYNAK: THE SUN

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*