Türkiye’de sinema salonlarında bu hafta

Türkiye’deki sinema solanlarında bu hafta 4’ü yerli 7 sinema vizyona girecek. Alex Garland’ın direktörlüğünü yaptığı, Jessie Buckley, Rory Kinnear, Gayle Rankin ve Paapa Essiedu’nun rol aldığı “Adamlar” izleyici ile buluşacak.

Bilim kurgu ögeleri taşıyan tansiyon çeşidindeki sinema, yaşadığı travmatik olayın tesirinden kurtulabilmek ve iç huzurunu bulabilmek için İngiltere taşrasında bir konut kiralayan Harper’ın, burada başından geçen endişe dolu olayları anlatıyor.

İşte o sinemalar…

Karanlık Madde”

Ahmet Yıldırım, Nihan Aşıcı, Orkun Olgar, Ahmet Pınar ve Dilek Özgür’ün başrollerinde oynadığı “Karanlık Madde”, İman Tahsin tarafından sinema perdesine taşındı.

Macera ve tansiyon cinsindeki sinema, Aladağlar’da bir küme maceracının çıktığı seyahat ile kainatta hala gizemini koruyan ögelerden biri olan karanlık hususun kesiştiği bir öyküyü odağına alıyor.

Artık Yandık

Ersin Korkut, Murat Akkoyunlu, İrfan Kangı, Orçun Kaptan ve Uğur Serhan’ın başrollerinde oynadığı “Şimdi Yandık”, yerli güldürü meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Onur Aldoğan’ın direktörlüğünü üstlendiği sinema, birebir konutta birlikte yaşayan üç adamın başından geçenleri mevzu ediniyor.

Yola Devam

Panah Panahi’nin direktörlüğünü ve senaristliğini üstlendiği, 2021’de Cannes Sinema Şenliği’nde yarışan “Yola Devam” bir yol kıssasını anlatıyor.

İran üretimi sinemada Hassan Madjooni, Pantea Panahiha, Rayan Sarlak ve Amin Simi rol alıyor.

Yakari

Toby Genkel ve Xavier Giacometti’nin birlikte yönettiği haftanın animasyonu “Yakari”, yırtıcı bir at ile yola koyulan küçük bir çocuğun başından geçenleri bahis ediniyor.

TRT’nin birinci çizgi sinemalarından ve yayınlandığı devir büyük ilgi gören imal, macera dolu öyküsüyle beyaz perdede yine hayat buluyor.

Haftanın yerli dehşet sinemaları

Tuğba His, Ayce İşözen, Demet Fazilet ve Cihangir Şeşen üzere isimlerin yer aldığı “Arınma Seansı” ile Burak Çelik’in direktörlüğünü yaptığı kaygı sineması serisi “Semur 3: Kıyamet-i Cin” haftanın yerli kaygı sinemaları olarak vizyonda yerini alacak.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*