Toprak Razgatlıoğlu İngiltere’de tarihe geçti!

Dünya Superbike Şampiyonası’nda uğraş eden Toprak Razgatlıoğlu, İngiltere’de çıktığı 3. yarışı da dorukta bitirdi ve mesleğinde birinci defa 3’te 3 yaptı. İngiltere’de hat-trick yapan Toprak Razgatlıoğlu, zaferini ay-yıldızlı bayrakla kutladı.

2021 Dünya Superbike (WSBK) şampiyonu Red Bull atleti Toprak Razgatlıoğlu, 2022 WSBK’in beşinci durağı olan İngiltere’de tarihi bir yarış haftasına imza attı. Donington Park’taki hafta sonunun ikinci yarışına birinci sıradan başlayan Toprak, yarış boyunca inanılmaz savunmalara imza atarak damalı bayrağı önder geçti. Superpole yarışını da kazanarak İngiltere’de üçte üç yapan Toprak Razgatlıoğlu bunu başaran üçüncü isim olarak tarihe geçti.

2021 Dünya Superbike (WSBK) şampiyonu olarak Türkiye’ye motor sporları tarihindeki en büyük başarıyı getiren Red Bull sportmeni Toprak Razgatlıoğlu, 2022 Dünya Superbike Şampiyonası’nın beşinci durağı olan İngiltere’de tarihe geçmeyi başardı. Donington Park’taki hafta sonunun ikinci yarışına birinci sıradan başlayan Pata Yamaha Fabrika Grubu pilotu Toprak Razgatlıoğlu yarış boyunca teker tekere çaba ettiği Jonathan Rea’e karşı harikulâde savunmalar yaparak zafere ulaştı.

Dünya şampiyonları ortasında nefes kesen mücadele

Donington Park’taki birinci yarışta elde ettiği birincilikle dönemin birinci zaferini kazanan Toprak Razgatlıoğlu superpole yarışını kazanarak birinci sırayı elde etti. Düzgün bir start alarak yerini muhafazayı başaran son dünya şampiyonu Toprak ile 6 dünya şampiyonluğu yaşayan Jonathan Rea ortasında yarış boyunca heyecan dolu bir çaba yaşandı. Rea birkaç sefer liderliği kısa müddetliğine alsa da harika savunmalar yapan Toprak pozisyonunu müdafaayı başardı.

Toprak’tan tarihi başarı

Yarışın sonuna hakikat rakipleriyle ortasındaki farkı açan Razgatlıoğlu damalı bayrağı birinci gören isim oldu. Elde ettiği birincilikle İngiltere’de üçte üç yapan Toprak Razgatlıoğlu bunu başaran üçüncü isim olarak Superbike tarihine ismini altın harflerle yazdırdı. Şampiyona önderi Bautista yarışı ikinci bitirirken, Rea üçüncü sırada yer aldı. Bu dönem 1 numaralı motosikletle yarışan Toprak Razgatlıoğlu, 29-31 Temmuz tarihlerinde Çek Cumhuriyeti’nde yine piste çıkacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*