‘Şiddet görüyorum’ deyince inandı, 177 bin lirası dolandırıldı

Kentteki bir maden işletmesinde kepçe operatörlüğü yapan İmat Mollaahmet, 15 gün evvel internette adının ‘Aslı Zekeriya’ olduğunu söyleyen bayan ile tanıştı. Bayan, İmat Mollaahmet’e Türkiye’ye gelmek istediğini ve kendisine yardım etmesini istedi. Makyajla yüzüne şiddet izleri yapan bayan, anne ve babasını kaybettiğini Almanya’da teyzesi ile birlikte yaşadığını ve şiddet gördüğünü söyledi.

PARAYI YATIRDI, İLETİŞİM KESİLDİ

250 bin euro parasının olduğunu ve gelmeden evvel bunu Türkiye’ye aktarmak istediğini tez eden bayan, paraların olduğu bir görüntü göstererek İmat Mollaahmet’ten hesap numarası istedi. 3 gün sonra Mollaahmet’i bankadan aradığını söyleyen bir kişi, paranın hesaba yattığını ama vergilerden doğan bir bloke olduğunu ve bunun için bir kısım para ödemesi gerektiğini bildirdi. Mollaahmet de bankadan aradığını söyleyen kişinin verdiği hesaba modüller halinde toplam 177 bin TL para yatırdı. Parayı yatırdıktan sonra bayanla bağlantısının kesilmesi üzerine dolandırıldığını anlayan Mollaahmet, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

‘ARABAMI SATTIM, BORÇ ALDIM’

Bayan ve kendini arayan bireye ulaşamadığını belirten Mollaahmet, “Teyzesi tarafından azap gördüğünü söyledi. Yüzü, gözü morarmış halde görüntü attı, yemin etti, ben de inandım. Otomobilimi sattım, borç aldım, tüm paramı verdim. Parası olduğuna dair görüntü da attı. Benim niyetim bayana yardım etmekti, Türkiye’ye gelince parasını veririm fikrindeydim. Dolandırıldığımı anladım ve avukat aracılığıyla şikayetçi oldum. Daima birilerinin dolandırıldığını duyardım, ben olağanda engellerdim lakin bir defa düştük işte, kusur ettik. Çocuklarımın rızkını bile ona verdim” dedi.

‘UZMANLARA DANIŞMALI’

Mollaahmet’in avukatı İlhan Karaköse ise yaptıkları araştırmalar sonucunda müvekkilinin farklı bir dolandırıcılık olayına maruz kaldığını ve hislerinin istismar edildiğini söyledi. Karaköse, vatandaşların bu ve buna emsal olaylar karşısında dikkatli olmalarını, uzman bireylere danışarak süreç yapmaları gerektiğini söyledi.

KAYNAK: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*