Sarıyer’de sağanak kepenkleri patlattı, iş yerini su bastı

İstanbul’da, pazar günü tesirli olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Birçok ilçede sel ve su baskınları meydana geldi.

Sarıyer’de bulunan bir iş yeri de saniyeler içinde yağmura teslim oldu. Kepenkleri patlatan su, iş yerine dolmaya başladı.

Eşyaların suda yüzdüğü anları, güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

“İBB’ye başvurduk ancak bize hiçbir biçimde geri dönüş yapmadılar”

DHA’nın haberine nazaran; su altında kalan iş yerinin sahibi Fırat Tayfun Leylek, olaya ait şu tabirleri kullandı:

“İki gün evvel şiddetli yağmurda kanalların tıkalı olması ve üst mahallenin de tıpkı formda masrafı olmadığı için, yağmur suyu buraya yanlışsız geldi. Gelen şiddetli su dükkanımızın kepenklerini patlatıp içeri giriyor. Ofisim, mutfağım, içerdeki elektronik eşyalarım, kamera sistemimin hepsi şu an kullanılamaz halde. Geçen sene de buna emsal bir olay yaşadık. Hem Sarıyer Belediyesi’ne hem de İBB’ye başvurduk fakat bize hiçbir halde geri dönüş yapmadılar.


“Basit bir tahlili var bu yaşananların fakat gelip ilgilenen yok”

İki yıldır tıpkı sorunu yaşıyorum ve iki yıldır rastgele bir dönüş yok bize. Pazar gününden beri de arıyorum daima, ‘Grevde oldukları için gelemediklerini, gelmeyeceklerini’ lisana getiriyorlar. Benim hala kanallarım tıkalı ve ben burada oto yıkama işi yapıyorum. Su olduğu üzere tekrar benim dükkanımın içine giriyor. Bugün de tekraren aradım ancak hala bir tahlil yok, gelen yok, giden yok. Aslında çok kolay bir tahlili var bu yaşananların ancak gelip ilgilenen yok.”


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*