Putin’den gazeteciye cinsiyetçi tepki

Putin'den gazeteciye cinsiyetçi tepki
Putin'den gazeteciye cinsiyetçi tepki

ABD’Lİ GAZETECİNİN GAZ TEDARİKİ SORUSUNA SİNİRLENDİ

– “Bu enerjiyi boru hattıyla sağlamazken Avrupa’nın güvenilir bir enerji ortağı olduğunuza inanmasını nasıl bekleyebilirsiniz?” Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, gaz tedariki konusundaki bu soruya sinirlendi. Amerikalı gazeteciye cinsiyetçi tepki verdi. “Güzel bir kadın, güzel. Ben ona bir şey söylüyorum ve o tamamen farklı bir şey söylüyor. Sanki ne dediğimi duymamış gibi” dedi.

Rusya lideri Putin, başkent Moskova’daki Rus Enerji Haftası panelinde Amerikan CNBC muhabiri Hadley Gamble’ın sorusunu yanıtladı. Gamble, Rusya’nın fiyatları artırmak için Avrupa’ya gaz tedarikini durdurduğu yönünde haberleri sordu. Rus lider reddetti. Avrupalı liderlere de Moskova’nın enerjiyi silah olarak kullanabileceği iddiaları için sert çıkış yaptı. “Bunlar kesinlikle siyasi zırvalıklar. Bu tamamen saçmalık, dayanağı yok” ifadelerini kullandı.

“GÜZEL KADIN AMA NE DEDİĞİMİ DUYMAMIŞ GİBİ”

Ancak Gamble geri adım atmadı, sorusunu bir kez daha ısrarla sordu. Putin’in verdiği tepki ise şaşkınlık yarattı. “Güzel bir kadın, güzel. Ben ona bir şey söylüyorum ve o tamamen farklı bir şey söylüyor. Sanki ne dediğimi duymamış gibi” dedi.

ABD’Lİ GAZETECİDEN PUTİN’E “GÜÇ YÜRÜYÜŞÜ” YANITI

Aldığı cevap karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen gazeteci Gamble, “Sizi duyuyorum Sayın Başkan” diye yanıt verebildi sadece. Sonrasındaysa sosyal medyadan “güç yürüyüşü” adı koyarak bu paylaşımı yaptı.

6169d87517aca916082139b9

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*