Piknikçi ailenin ekmeğinden fare çıktı

Antalya’nın Kepez ilçesindeki bir ailenin ekmeğinin içinden çıkan ‘fare’ mahkemeye taşındı.

Olay, yaklaşık 1,5 ay evvel yaşandı. Teze nazaran, ailesiyle birlikte piknik için alışverişe bir markete giden Alihan Taş, marketten 5 ekmek aldı.

Piknik alanında yemek için hazırlanan aileden Taş’ın eşi, ekmeğin birisini bölünce karşılaştığı görüntü karşısında şok oldu.

Ekmeğin ortasında telef olmuş farenin bir kısmını gören Taş ve ailesi, markete gidip olayı anlattı.

Taş, bir yandan da Alo 174 Besin Hattı’na ekmeğin fotoğraf ve görüntülerini atarak şikayette bulundu.

İŞLETMEDE FARE KAPANLARI BULUNDU

Şikayet sonrası kelam konusu işletmede İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü grupları kontrol gerçekleştirdi. Yapılan incelemede işletmenin un deposunun art kısmında fare pislikleri, ekmek fırının art kısmında yerde el imali fare kapanı tespit edildi.

MARKETE DAVA AÇTI

İşletmeye cezai süreç uygulanırken, raporları talep eden Taş, avukatıyla birlikte markete maddi ve manevi tazminat davası açtı.

”OLAYIN ŞOKUNU ATLAMADIK”

Yaşadıklarının hala şokunda olduğunu lisana getiren Alihan Taş, ekmeğin içinden fare çıkmasına mana veremediğini ve olay sonrası Alo 174 Besin Hattı’na şikayette bulunduğunu anlattı.

Mağdur olduklarını tabir eden Taş, “Şok olduk. Mağduruz. Bu türlü bir olayın oburlarının başına gelmesin istiyoruz. Marketlerin kontrollerinin sıklaştırılmasını istiyoruz” dedi.

”EKMEK ALMAYI BIRAKTIK”

Ekmeği bölen eşinin yeni doğum yaptığını ve yaşadığı olay yüzünden sütten kesildiğini ileri süren Taş, “Eşim daha yeni doğum yapmıştı. 2,5 aylık oğlumuz var. Eşim yemek yemeyince ister istemez oğlum sütten kesildi. Artık ekmek almayı bıraktım. Ekmeği kaynanam yapıp gönderiyor, onu yiyoruz. Daha olayın şokunu üzerimizden atmış değiliz” tabirlerini kullandı.

Yaşananlar sonrası müvekkilinin maddi ve manevi ziyan gördüğünü belirten Taş’ın avukatı Eyüp Yıldırım ise, tazminat davasının yanı sıra savcılığa da kabahat duyurusunda bulunduklarını ve olayın kamu sıhhati açısından bir cürüm teşkil ettiğini söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*