Onay verildi! Her ay 25 milyon doz üretilecek

Onay verildi! Her ay 25 milyon doz üretilecek
Onay verildi! Her ay 25 milyon doz üretilecek
Onay verildi! Her ay 25 milyon doz üretilecek

Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından yapılan açıklamada, Covid-19’a karşı geliştirilen Johnson & Johnson’ın aşısı için Fransa’da yeni bir üretim tesisinin onaylandığı ve Pfizer/BioNTech ve Moderna’nın aşılarının üretimini artırdığını duyuruldu. Açıklamada, “EMA’nın insan ilaçları komitesi, Janssen-Cilag International NV şirketi tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının üretimi için ek bir üretim tesisini onayladı” ifadeleri kullanılarak, üretim yerinin Fransa’nın Marcy-l’toile şehrinde bulunan ve Sanofi Pasteur tarafından işletilen bölge olduğu belirtildi.

EMA, İspanya’da Moderna aşısının, ABD’de ise BioNTech/Pfizer aşısının yeni tesislerde üretileceğini ifade etti. ROVİ Sözleşmeli İmalat şirketi tarafından işletilen bir İspanyol fabrikasında her ay yaklaşık 25 milyon Moderna aşı dozu üretileceği bildirilirken, BioNTech/Pfizer aşısının ise ABD’nin Massachusetts eyaletinde yer alan Andover’da Wyeth Pharmaceuticals’in Wyeth BioPharma şirketi tarafından işletilen üretim tesisinde üretileceği aktarıldı.

Şimdiye kadar Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca ve Johnson & Johnson aşılarının Avrupa Birliği’nde (AB) kullanılmasına izin veren EMA, Sputnik V, Vero Cell, Vidprevtyn ve VLA2001 aşılarını incelemeye devam ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*