“Nefret söylemiyle kasamız dolar”

"Nefret söylemiyle kasamız dolar"
"Nefret söylemiyle kasamız dolar"

Facebook’un eski çalışanı Frances Haugen’ın kurumun karanlık yüzüne ışık tutmasından sonra dijital platformla ilgili skandalların ardı arkası kesilmiyor.

Washington Post’a göre, adını açıklamak istemeyen bir başka eski kurum personeli, Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na ifade verdi.

Eski Facebook personeli, Facebook’un iletişim sorumlusu Tucker Bounds’u hedef aldı. 2016’daki seçimlere Facebook üzerinden müdahale edildiği iddialarının patlak vermesi üzerine, “bunlar kuru gürültü. Bazı yasa koyucular sinirlenecek. Birkaç hafta içinde başka konular bulurlar. Bu sırada biz bodrum katında para basıyor olacağız ve bir sorun olmayacak” dediğini öne sürdü.

Bounds, iddialar üzerine Washington Post’a cevap verdi. Suçlamanın gerçeği yansıtmadığını ve bir kişinin beyanı ile bir yere varılamayacağını savundu.

Facebook yetkililerinin, şirketin büyümesini sekteye uğratabileceği ve Eski ABD Başkanı Donald Trump ile müttefiklerini kızdırabileceği gerekçesiyle, defalarca gerekli güvenlik önlemlerini uygulamayı reddettiği öne sürülmüştü.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*