Mustafa Destici’den Suriye harekatına dayanak

BBP Genel Lideri Mustafa Destici, partisinin genel merkez binasında gündeme yönelik açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında Suriye’de planlanan yeni harekata değinen Mustafa Destici, Türkiye’nin terörle gayretinin topyekün devam ettiğini söyledi.

“Terörist sayısı minimize edildi”

Sonlar içerisinde teröristlere karşı verilen uğraşta büyük muvaffakiyetlerin elde edildiğini belirten Destici, “Terörist sayısı minimize edildi. Bugün ülkemizin her tarafında daha evvel hendekler kazılan ve kendilerince birtakım bölgeler olarak ilan edilen yerlerde huzur, barış, güvenlik var; bütün vatandaşlarımızın inanç içinde özgürce yaşadığı bir ortam var. Bugün Diyarbakır’a, Şırnak’a gittiğimizde bunu görüyoruz. Her noktada görüyoruz. Rabbim devletimize zeval vermesin, kahraman ordumuzu, güvenlik güçlerimizi her daim mansur ve muzaffer eylesin.” dedi.

“Türkiye’ye yönelik hücumlar sürüyor”

Destici, Türkiye’nin güneyinde, Türkiye’yi gaye alan terör taarruzlarının devam ettiğini söz ederek şöyle devam etti:

“Irak ve Suriye’de, devlet otoritesinin kelam konusu bölgeye hâkim olamaması ve oluşturulmuş bu otorite boşluğunun, terör örgütlerinin ömür alanı haline dönüştürülmesi nedeniyle Türkiye, legal müdafaa hakkını kullanarak kendisine saldıran terör örgütlerine karşı halkını ve hudutlarını savunuyor. Bu kapsamda, Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı, Zeytin Kısmı, Barış Pınarı ve Fırat Kalkanı Harekatlarını, kuralsız, amasız, bütün varlığımızla destekledik ve bizim dışımızdaki kesitlerin, ülkemizin gerçekleştirdiği harekatlara olan dayanağını de bir vatanseverlik ölçeği olarak gördük.

“Planlanan tüm harekatları destekliyoruz”

Yapılması planlanan tüm harekâtları da sonuna kadar destekliyor, bir zaruret olarak görüyoruz. İnanıyorum ki, hazırlıklar yapıldıktan sonra bu harekât en kısa vakitte başlayacak Tel Rıfat’tan Kamışlı’ya kadar Suriye’nin kuzeyinin tamamı olmak üzere bütün bu bölge teröristlerden arındırılacak. Şu anda Türkiye’de bulunan Suriyeli sığınmacıların değerli bir kısmı da teröristlerden arındırılan bölgelere yerleştirilecektir.”


İktisat açıklamaları

Destici, halkın iktisat noktasında bilhassa besin ve enflasyondaki yükseliş karşısında zorluk yaşadıklarını gördüklerini de söyleyerek kelamlarını şu sözlerle tamamladı:

“Son 10 ayda 70’ten fazla vilayete gittim. Çabucak çabucak her gün vatandaşımızın içindeyiz. Vatandaşımızın meşakkatlerini biliyoruz. Elbette ki hükümet bunlarla ilgili gerekli çalışmaları yapıyor. Dünyada bir kriz yaşanıyor. Ancak Türkiye’de bilhassa geliri düşük bölümlerin bu krizden daha fazla etkilenmemesi en azından olağan hayatına devam edebilmesi noktasında atılması gereken adımlar, alınması gereken önlemler noktasında Büyük Birlik Partisi olarak daima yapan, yol gösterici bir siyaset izledik. Bundan sonra da izleyeceğiz. Bu bahiste vatandaşımızın her kısmından bize gelen talepleri kamuoyuyla, mecliste milletvekilleri ile ve elbette ki hükümette de ilgilileri ile paylaştık. Pek birçoklarında sonuç aldık. İnşallah pek birçoklarında da sonuç almaya yakın olduğumuzu söz ediyorum. Yapılan çalışmalar sonucunda düşük maaş alan emeklilerimize ayrıcalıklı bir artış yapılacak.

Varsayım ediyorum 500 ile bin TL ortasında bir sayı. Onun üzerine de olağan emeklilerimize yapılan oranda bir artırım daha yapılarak düşük maaş alan emeklilerimizde rahatlatılacak. Emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ile ilgili, bu hususta mağduriyetlerinim giderilmesini isteyen vatandaşlarımızda müsterih olsunlar. Onlarla ilgili çalışmalarda sürdürülüyor. Önümüzdeki yıl başı üzere EYT’lilere de vatandaşlarımıza hoş bir müjde verileceğine de ben inanıyorum. Mağdur kesitlerin mağduriyetinin giderilmesi, zorluk yaşayan kesitlerin rahatlatılması, düşük maaş alan bölümlerin maaşlarının yükseltilmesi noktasında yapılan bütün çalışmaları da destekliyoruz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*