Mehmet Boynukalın Tepki Çeken ‘Pamuk’ Mesajının Ardından Özür Diledi: ‘Biz de İnsanız’


Ayasofya Camii’nin baş imamı iken yaptığı paylaşımlarla tartışma yaratan Mehmet Boynukalın, kendisine yönelik eleştirilere ‘pamuk’lu bir mesajla yanıt verince tepkilerin odağı olmuştu. Bu yüzden Twitter hesabını kapatan Boynukalın, hesabını yeniden açarak “Biz de insanız, onca hakarete dayanamadık” dedi.

s-bdfe3df61ecb5a29add6bea31295c256dee193
Boynukalın, dün akşam kendisi ile ilgili bazı yorumlara karşılık şunları yazmıştı: “Helal haram nedir bilmeyen adi bir güruh kalkmış bana helali haramı öğretmeye kalkıyor. Devletimin üniversitesinde din dersi verip helal hatta farz olan bir iş yapıyor ve karşılığını helal olarak alıyorum. Sizin pisliğinize ihtiyacım yok. Alayınızın cehenneme kadar yolu var.””Merak etmeyin ey güruh, haram ettiğiniz vergilerinizden bana düşen hisseden hepinize kaliteli pamuk aldım, artık helal edersiniz, ne yapayım”

Bu ifadeleri tepkiyle karşılanan Boynukalın hesabını kapattı

s-2cacb4cd1cd90d30493432b7ecb51c142d5795

Boynukalın’a gelen tepkilerden bazıları için

Ayasofya’nın ‘Devrik’ İmamı Yine Rahat Duramadı: ‘Haram Vergilerinizden Hepinize Kaliteli Pamuk Aldım’ –

“Biz de insanız, onca hakarete dayanamadık”

s-f2cab777f987ce69c15053f32ce3ff76cdef36
Boynukalın, sabah saatlerinde yeniden açtığı Twitter hesabında şu mesajı paylaştı: “Bize edilen kötü söz, küfür ve hakaretlere karşı misliyle karşılık verme hakkımızı kullandık, evet affedici olup görmezden gelseydik daha iyi olurdu, ama biz de insanız, onca hakarete dayanamadık, Allah bizleri affetsin ve bizlere sabır versin.” Taksim’e Çıkmak İsteyen Onlarca Kişi Gözaltına Alındı – Savcılık İskilipli Anmasına Soruşturma İzni Vermedi – 15 Yaşındaki Çocuğu İstismar Edip Serbest Kalan Şahıstan Çocuğun Ailesine Tehdit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir