Maskarayı Eksiksiz Formda Uygulamak İçin 7 Olağanüstü Numara

Cazip bir bakış, sözün tam manasıyla her bayanın göz alıcısıdır. Maskara dünyanın en tanınan makyaj gerecidir. Size hoş çerçeveli gözler ve hiç bitmeyen kirpikler verir. Fakat maskara uygulamak sıkıntı bir şey olabilir. Muhakkak ki birbirine yapışan kirpikler ya da kirpiklerinizde topaklar istemiyorsunuz. Hacimli ve hoş yayılmış kirpikler istiyorsunuz. Pekala bunu nasıl başarıyorsunuz? Haberimizde maskaranızı harika bir biçimde uygulayabilmeniz için yedi kusursuz ipucu derledik…

MASKARAYI HARİKA FORMDA UYGULAMAK İÇİN 7 MÜKEMMEL NUMARA1. EVVEL MASKARANIZI KİRPİKLERİNİZİN UÇ KISMINA UYGULAYIN

Maskarayı evvel kirpiklerinizin yarısından ucuna kadar uygulayın ve maskarayı kirpiklerinizin geri kalanına uygulamadan evvel kurumasını bekleyin. Pekala bunu neden yapıyoruz? Zira kirpik tabanlarına çok fazla rimel sürdüğünüzde kirpikler ağırlaşıyor ve artık uçları kaldıramıyorsunuz.

2. MASKARA FIRÇASINI BÜKÜN

Kirpiklerinizin küçük köşelerine maskara sürmenin altın kuralı, fırçayı 45 derecelik açıyla bükmektir. Fırçanın telden yapılmış olmasının bir nedeni var!

3. FIRÇAYI ÜST YANLIŞSIZ ÇEVİRİN

Kirpiklerinizdeki tüm tüyleri rimel ile kapatmanın bir püf noktası, fırçayı kirpiklerinizin üzerinden ve altından dikey olarak çevirmektir. Bunu yaptığınızda kirpikleriniz hacim olarak artacaktır.

4. ZİKZAK HAREKETİ BİLİNMEYEN BİR NUMARADIR

Tüm kirpiklere rimel sürmek ve tıpkı anda eşit bir halde yaymak için bir öbür kullanışlı numara da zikzak hareketidir. Maskara fırçasını kirpiklerinizin ucuna gerçek hareket ettirirken bunu zikzak hareketlerle yapın. Birinci kat kuruduğunda, biraz ekstra hacim için kirpiklerinizin tabanına ikinci bir kat daha uygulayın.

5. BURNUNUZUN ALTINA BİR AYNA KOYUN

Maskaranızı sürdükten sonra olağanda panda üzere mi görünüyorsunuz? Maskara uygulaması sırasında burnunuzun altına bir ayna koyup aşağı bakmayı deneyin. Bu sayede rimel uygularken çok ayrıntılı çalışabilir ve üst göz kapağınıza rimel bulaşmazsınız.6. GÖZLERİNİZİ KAPATIN

Kirpiklerinizi dikey olarak fırçalamayın, kirpiklerinizin fırçaya değmesi için gözlerinizi kapatın. Bu sayede kirpiklerinizi daha çok kıvırırsınız.

7. KİRPİKLERİNİZİ DIŞ KÖŞELERE HAKİKAT İTİN

Kirpiklerinizi üst değil, gözünüzün dış köşelerine gerçek yana gerçek ittiğinizde, gözleriniz optik ve lifting tesiri kazanır. Akabinde maskarayı fırçanın ucuyla kirpik tabanlarından dış köşelere uygulayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*