Kiralık aracın egzozundan kristal modül çaldılar!

Çağlayan’da daima olarak uygulama üzerinden bir kiralama şirketine ilişkin araba kiralayan şahıs, aracın park halinde bırakmadan evvel egzoz kısmındaki yaklaşık 20 bin liralık katalitik konvektör içindeki kristalleri çaldı. Kiralama şirketinin ihbarıyla harekete geçen Kağıthane Devriye Gruplar Amirliği polisleri, uyanık hırsızı kısa müddette yakalayarak gözaltına aldı.

Olay, geçtiğimiz cumartesi günü saat 15.15 sıralarında Kağıthane Hürriyet Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, cep telefonundaki uygulama üzerinden araç kiralama işi yapan bir şirkete ilişkin arabalardan tuhaf bir hırsızlık gerçekleşti.

Araç kiralayan hırsızlar, arabası park halinde sürüşü bitirmeden evvel aracın egzoz kısmında bulunan ve yaklaşık 20 bin liralık katalitik konvektördeki kristal kesimleri çaldı.

Yapılan incelemede tıpkı şahsın, firmadan farklı günlerde toplam 48 araç kiraladığı ve park ederek uygulamadan çıkış yaptığı sırada da 11 araçta katalitik konvektördeki kristallerin çalındığı tespit edildi.

ARACI KİRALAYIP TAMİRCİYLE ORTAK İŞ YAPIP EGZOZDAN KESİM ÇALDILAR

Durumu fark eden şirket yetkilisi Murat İ., olayı polise takımlarına bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Takımlar Amirliği polisleri, Murat İ. ile görüşerek araçların GPS üzerinden kiralandığı vakit gittiği adresleri belirledi.

Son kiralanan aracın Deniz S. isimli bir şahıs tarafından kiralandığı bilgisine ulaşan polis grupları, aracın bir sokak üzerindeki Mustafa T. isimli bir şahsa ilişkin oto tamircisinde olduğunu belirledi. İş yerine gelen Kağıthane polisi Mustafa T. ile yaptığı görüşmede, aracı İbrahim S. isimli bir şahsın getirdiği daha öncede birebir şahsın araçlar getirdiğini belirledi.

EGZOZDAN ÇIKARILAN KRİSTALLER TAMİRCİDE BULUNDU

Kağıthane polisi oto tamircinin içerisinde yaptığı aramada katalitik konvektördeki kristal modüllerin beyaz poşet içerisine saklanmış bir halde buldu. Aracı kiralayıp sanayi getiren İbrahim S. isimli şahıs, olaydan habersiz üzere aranarak tamirciye çağrıldı.

Tamirciye gelen İbrahim S. ve tamirci Mustafa T. polis takımları tarafından gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Şahısların emniyetteki süreçlerinin sürdüğü öğrenildi. (İHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*