Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’ı Hedef Alan Sözlerinin Ardından WeTransfer ile Millete Gönderdiği Video’da Ne Var?

Geçtiğimiz gün Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabından bir video paylaştı. Paylaşımında Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘yasaklamalarına’ dikkat çeken Kılıçdaroğlu bir de WeTransfer ile vatandaşlara dosya gönderdi. WeTransfer linkinin içinde ne olduğu, merak konusu oldu.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medyayı seçim sürecinde efektif kullanan adaylardan oldu.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından ilk tur ve ikinci tur seçimlerinde çektiği videolar ile vaatlerini dile getirdi.

Öyle ki geçtiğimiz günlerde Kılıçdaroğlu’nun “Alevi” notuyla yayınladığı video rekor bir izlenme sayısına ulaşmıştı.

Seçmeni harekete geçirmek için Twitter’ı kullanan Kılıçdaroğlu, bu kez videosunun altına bir de WeTransfer linki ekledi.

Kılıçdaroğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar’a (EYT) yönelik vaadini açıkladığı videonun altına baskılamalar ve yasaklarla karşı karşıya olduklarını gösteren bir not da ekledi.

Sosyal medyada kısa zamanda gündem olan o videoda şu açıklamaları yaptı:

‘EYT’deki çifte standart son bulacak. 8 Eylül 1999’da sigortalı olan, emekliliğe hak kazanıyor ama 1 gün sonrasında sigortalı olan tam 17 yıl sonra emekli olabiliyor. EYT’deki bu adaletsizliği bitireceğim, vatanını seven sandığa gelsin.’

Aslında bu sözler Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde tüm vatandaşlara SMS olarak gönderdiği bir mesajdı. Ancak Kılıçdaroğlu bu kısa mesajın BTK tarafından engellendiğini söyledi.

‘Sevgili halkım, meydanlarda, televizyonlarda, gazetelerde uygulanan ambargoyla milletimize ulaşmamız engelleniyor. Bu duvarı aşmak için EYT konusunda yapacaklarımızı anlatmak için kısa bir mesaj gönderdik.

Ancak Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yani BTK, bu kısa mesajımızı engelledi. Halkımızla buluşmamıza, size sesimizi duyurmamıza tahammül edemiyorlar.

Bu nedenle Twitter’dan ve ayrıca WeTransfer dosya eki olarak bir video yayınlayan Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

‘Şimdi bu videoyu izleyen herkesten bir istirhamım var. Sevgili halkım, bu videonun altında videoyu indirebileceğiniz bir link bırakacağım. Şimdi herkes tüm rehberine bu videoyu göndersin. Unutmayın, birleşe birleşe kazanacağız.

İşte o video:

Kullanıcılardan gelen yasağa tepki yağdı.

?

Görenler çevresindekiler ile videoyu paylaşmaya koyuldu.

Troll hesapların ise bu videonun altına “Sakın tıklamayın bilgileriniz ele geçirilecek” yazdığı görüldü. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir