İstanbul’da 593 kilogram uyuşturucu ele geçirildi

Güvenlik güçlerinin uyuşturucu ticaretine yönelik gayreti devam ediyor.

Kısa mühlet evvel başlayan yeni eğitim öğretim periyoduyla birlikte uyuşturucu kaçakçılarına göz açtırmayan İstanbul Narkotik Cürümlerle Uğraş Şube Müdürlüğü grupları, büyük bir operasyona daha imza attı.

Yürütülen soruşturma doğrultusunda evvelki gün Eyüpsultan’da iki araca ve bir villaya operasyon düzenleyen emniyet takımları, 2’si yabancı asıllı 3 şüpheliyi gözaltına aldı.

593 kilo uyuşturucu ele geçirildi

İHA’nın haberine nazaran baskın gerçekleştirilen villa ile karavan ve minibüste yapılan aramalarda, “marihuana” diye tabir edilen 593 kilogram uyuşturucu unsur ile uyuşturucu ticaretinde kullanıldığı bedellendirilen 1 tartı aleti ve 1 hassas terazi ele geçirildi.

Yakalanan uyuşturucu tacirleri sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirilirken, naylon balyalar halinde araçlara yüklenen ve sevkiyata hazırlanan milyonlarca lira bedelindeki uyuşturucuların İstanbul’da piyasaya sürülmek üzere olduğu kaydedildi. 3 kuşkulu, emniyetteki süreçlerinin akabinde sevk edildikleri isimli makamlarca tutuklandı.

Afganistan ve İran üzerinden Avrupa’ya

Öte yandan BM’nin uyuşturucu ticaretine yönelik son raporunda, Avrupa’ya giden uyuşturucu unsurun üçte birinin Afganistan ve İran üzerinden transfer edildiği belirtildi.

Uluslararası uyuşturucu kartelleri, Afganistan’da üretilen uyuşturucuları bilhassa Avrupa pazarına nakletmede İran’ı “üs” olarak kullanırken, İstanbul Narkotik Hatalarla Çaba Şube Müdürlüğü grupları 2022 yılının birinci 9 ayında sentetik hap ve çeşitli tıpta tonlarca uyuşturucu unsura el koydu.


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*