Hulki Cevizoğlu’ndan altılı masaya veryansın: Millet tiyatronuzdan sıkıldı

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu’nun konut sahipliğinde geçtiğimiz gün dördüncü kere bir ortaya geldi. Parti başkanları, görüşme sonrasında yazılı bir açıklama yaptı.

Gelişmeleri CNN Türk canlı yayınında pahalandıran Gazeteci Hulki Cevizoğlu, ‘altılı masa’ görüşmelerini sert sözlerle gaye aldı.

“AKŞENER HENGAMEYİ KARŞI TARAFA ÇIKARTTIRIP ANA MUHALEFET OLMAYI GÖZE ALACAKTIR”

Masanın kapalı ayağı HDP’nin eski Eş Lideri Selahattin Demirtaş’ın altı muhalefet partisine verdiği ‘ayara’ değinen Cevizoğlu, “Akşener muhalefetin kazanamayacağını görürse, hengameyi karşı tarafa çıkarttırıp ana muhalefet partisi olmayı göze alacaktır. Muhalefetin birinci parti olmaya odaklanması, ‘cumhurbaşkanlığını kazanacağız’ demesinden daha mantıklı.” diye konuştu.

“MİLLET ALTILI MASA TİYATROSUNDAN SIKILDI”

Kelamlarının devamında muhalefetin cumhurbaşkanlığını kazanmasının çok sıkıntı olduğunu tabir eden Cevizoğlu, “Bir ortaya gelemiyorlar. Bunlar bayramda bile birbirinin elini sıkamayacak beşerler, artık güldürüye döndü. Ekranda bir tiyatro var. Tiyatral bir sahne var karşımızda. Birbirlerine karşı iktidar gösterisinde bulunuyor. Tam bir siyaset oyunu oynuyorlar. Kapıda o onu karşıladı, sırtını tuttu, ‘buyurun içeri’ dedi. insanların canı sıkılmadı mı? Seçmenlerin içi kararmadı mı? Teşrifatçı üzere kapıda… Dört kişi orada, altı bireyiz, iki şahsa daha oturmaya gideceğiz. Bu yüzde 1’lik hisseyi Demirtaş ve partisi mi tutuyor elinde ona mı tabisiniz ya?” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*