Frida Kahlo’nun tablosuna rekor ücret

Frida Kahlo'nun tablosuna rekor ücret
Frida Kahlo'nun tablosuna rekor ücret

Resimleri, inişli çıkışlı özel yaşamı ve politik görüşleri ile 20. yüzyılın popüler kültür ikonu haline gelen Meksikalı ressam Frida Kahlo’nun Diego ve ben adlı tablosu açık arttırmayla satışa sunulacak. Tablonun fiyatının yeni bir rekora imza atması bekleniyor. 30 milyon doların üstünde bir paraya satılması beklenen tablo, Latin Amerika’dan çıkmış en pahalı tablo olacak.

MÜZAYEDENİN YILDIZI OLACAK

1949’da vefatından 5 yıl önce tamamlanan “Diego y yo” (Diego ve ben) isimli otoportrenin, Kahlo’nun 2016’da satışa sunulan “Ormanda İki Çıplak” adlı eserinin 8 milyon dolarlık müzayede rekorunu kıracağı ifade edilen açıklamada, sanat eserinin 16 Kasım’da yapılacak olan müzayedenin yıldızı olacağı belirtildi.

Müzayede Evi’nin Latin Amerika sanatı direktörü Anna di Stasi, ‘’Frida Kahlo, eserleri dünyanın dört bir yanında sevilen küresel bir modern sanat ikonudur. Diego y yo, onun olgun resmetme tarzını belirten detaylı bir sunum, karmaşık resmetme ve oldukça kişisel anlatısını özetliyor’’ dedi.

Tablo Sotheby’s’in Kasım ayında New York’ta düzenleyeceği müzayededen önce, 7-11 Ekim’de Hong Kong’da, 22-25 Ekim tarihleri arasında ise İngiltere’nin başkenti Londra’da sergilenecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*