Ermenistan’daki patlamada can kaybı ve yaralı sayısı yükseliyor

Ermenistan’ın başşehri Erivan’daki Surmalu Alışveriş Merkezi’nde bulunan bir havai fişek deposunda meydana gelen patlamada can kaybı 2’ye, yaralı sayısı ise 60’a yükseldi.

Ermenistan’da havai fişek deposunda meydana gelen patlamada can kaybı ve yaralı sayısı arttı. Başşehir Erivan’daki Surmalu Alışveriş Merkezi’nde bulunan bir havai fişek deposunda meydana gelen patlama ile ilgili açıklama yapan Ermenistan Acil Servis Bakanlığı, patlamadaki can kaybının 2’ye, yaralı sayısını ise 60’a yükseldiğini açıkladı.

Bakanlık, hastanelerde tedavi gören 15 kişinin taburcu edildiğini belirterek, yaralılardan birtakımın sıhhat durumunun önemli olduğunu aktardı. Bakanlık ayrıyeten, Erivan’ın dışındaki diğer kentlerden de 11 başka kurtarma ünitesinin patlama bölgesinde çalıştığını aktararak, yangın söndürme çalışmalarının devam ettiğini ve bölgedeki tüm sivillerin tahliye edildiğini açıkladı.

PATLAYICILARIN OLDUĞU BÖLGELERDE ÇALIŞMALAR BAŞLATILDI

Bakanlık, Erivan’daki başka havai fişek depoları için de harekete geçti. Alışveriş merkezine yakın noktalardaki depolardaki patlayıcılar inançlı alanlara taşınırken, metro istasyonlarındaki yeraltı dükkanlarının bulunduğu noktalarda da çok sayıda patlayıcı deposu olduğu ve buralarda da tahliye çalışmaları başlatıldığı duyuruldu. Güvenlik nedeniyle Ermenistan polisinin devlet kurumları, askeri alanlar ve kritik noktalarda güvenlik tedbirlerini arttırdı.

PATLAMANIN NEDENİ ŞİMDİ BİLİNMİYOR

Patlamanın nedeni şimdi netlik kazanmazken, Ermenistan Başsavcılığı, patlamanın kesin nedenini belirlemek üzere resmi soruşturma başlatıldığını açıkladı. Ermenistan hükümeti ise, bölgedeki durumla ilgili acil toplantı yapma kararı aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*