Engin Altay Kimdir? CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Engin Altay’ın Biyografisi

14 Mayıs seçimlerine az bir zaman kala siyasi partiler de seçim çalışmalarını hızlandırdır. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinin yapılacağı 14 Mayıs’da adaylar da belli olmaya başladı. CHP aday gösterilen isimleri açıkladı. Aday listesinde yer alan CHP İstanbul milletvekili adayı Engin Altay’a dair de araştırmalar yapılmaya başlandı. Peki Engin Altay kimdir, nerelidir? Engin Altay’ın mesleği nedir?

İşte detaylar…

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerine az bir zaman kala milletvekili adayları da kesinleşmeye başladı. CHP’nin aday listelerinde yer alan isimlerden biri de Engin Altay oldu.

CHP İstanbul milletvekili adayı olarak gösterilen Engin Altay hakkında yapılan araştırmalar da hız kazandı.

Engin Altay kimdir?

Engin Altay, CHP Grup Başkanvekili olarak görev almaktadır. 14 Aralık 1963 yıllında Sinop’da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini memleketinde tamamlamıştır. Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Eğitim Yüksek Okulunu’ndan mezun olmuştur. Sivas ve Sinop’da  öğretmen ve eğitim yöneticisi olarak görev almıştır. 

Engin Altay ilk olarak Erfelek ilçesinde Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Ardından 22, 23 ve 24. Dönem Sinop milletvekili olarak seçilmiştir. 25. dönemde ise İstanbul milletvekili olarak mecliste yerini almıştır.

Engin Altay’ın Kariyeri

Engin Altay, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesidir. Aynı zamanda Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeliklerinde de bulunmuştur. 

Altay, 2004 – 2008 yıllarında CHP MYK Üyeliği yapmıştır.  2010-2012 yıllarında ise CHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 

CHP 18. Olağanüstü Kurultayında Kurultay başkanı olarak görev almış ve halen TBMM CHP Grup Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. 14 Mayıs seçimlerinde İstanbul 3. bölge milletvekili adayı olarak listelerde yerini almıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir