Defne Samyeli kızım şiddet gördü demişti… Bu kez yasal süreç dedi

Dün magazin gündemine Defne Samyeli’nin kızı Derin Talu’nun Emircan Şahin tarafından darp edildiği konusunda Defne Samyeli’nin yaptığı açıklama damgasını vurmuştu. Defne Samyeli ardından ikinci bir açıklama daha yaptı.

Defne Samyeli, “Emircan Şahin hakkındaki yasal sürecin başlatılması kızım Derin Talu’nun rızasına bağlı bir konu. Ben onun iradesine paralel olarak bunun bizzat takipçisi olacağım” dedi.

DERİN TALU’NUN PSİKOLOJİK VE BEDENSEL SAĞLIĞINDAN BAHSETTİ

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin bir paylaşım yapan Samyeli, şu ifadeleri kullandı:

“Kızım Derin Talu’nun, Emircan Şahin tarafından darp edildiğine dair haber doğrudur. Ailemizi çok derinden sarsan bu olay sonrası bir anne olarak benim için en önemlisi çocuğumun psikolojik ve fiziksel sağlığı. Süreci bu hassasiyetle geçirmeye gayret ediyoruz.

Şiddetin hiçbir türlüsü tolere edilemez. Kadına, çocuğa, herhangi bir canlıya şiddetin karşısında olmak, onunla en kuvvetli şekilde mücadele etmek birey olarak her birimizin sorumluluğu. Şiddeti yok sayıp, tolere edip, halı altına süpürdükçe bir sonraki çocuğumuzun, kardeşimizin hayatını tehlikeye atıyoruz.”

YASAL SÜRECİN BAŞLATILMASI KIZIMIN RIZASINA BAĞLI

Samyeli mesajının devamında “Emircan Şahin hakkındaki yasal sürecin başlatılması kızım Derin Talu’nun rızasına bağlı bir konu. Ben onun iradesine paralel olarak bunun bizzat takipçisi olacağım. Kamuoyundan ve değerli basın mensubu arkadaşlarımdan bir anne olarak ricam, bu süreci kızımın herhangi bir soru ve yorumla yıpratılmadan geçirmesi. Yıpratılmasın ki, erkekler tarafından şiddete maruz bırakılan ünlü ünsüz bütün kızlarımız, kadınlarımız, basında da ikinci bir mağduriyete uğrama korkusu olmadan haklarını arayabilsinler. Gereken bütün açıklamaları ben yapacağım; anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Odatvc.om

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir