Dacia yeni marka manifestosunu açıkladı

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran, Dacia, Renaulution planının sunulmasından 20 ay sonra kendi marka tarihinde yeni bir sayfa açıyor. Marka, müşterilerine ödediklerinin karşılığında en uygununu sunma vizyonundan vazgeçmeden cazipliğini artırıyor.

Markanın yeni logosu, showroom konsepti, tasarımı ve renkleri cazibeyi artırıyor. Dacia yeni marka kimliği kapsamında birebir vakitte temel pahalarını yansıtan konsept araç ‘Manifesto’yu da tanıttı.

Markanın ezber bozan, savlı ve havalı kimliğini yansıtan konsept araç Manifesto, ekonomik ve çevresel açıdan verimli özellikleriyle öne çıkıyor. Modelin öncü özelliklerinden kimileri, gelecekteki Dacia seri üretim arabaları için de geliştirilecek.

Manifesto konsepti geleceğe yönelik yeni bir model olmayacak lakin markanın muvaffakiyetini oluşturan kıymetleri ve nitelikleri daha da ileriye taşıyacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen MAİS AŞ Genel Müdürü Berk Çağdaş, Dacia’nın müşterilerinin ömür şekilleriyle uyumlu, özgün, sağlam, çok emelli ve etraf dostu araçlar sunduğunu belirterek, şunları kaydetti:

”Bir arabada sahiden olması gereken özellikleri gelişen teknolojiyle daima güncelleyen Dacia, akıllı tahliller sunan bir fiyat performans markası olarak müşterilerinin gereksinimlerine yanıt veriyor. Yenilenen eser yelpazesi ve Manifesto konsept arabası, yeni marka kimliğiyle birlikte Dacia’nın maceracı ruhunun bir göstergesi. 2022 Ağustos sonu prestijiyle Dacia Türkiye olarak yüzde 5,2 pazar hissesi ve 23 bin 861 adet satışla toplamda yedinci, binek araba pazarında altıncı, ithal markalar ortasında ise en çok satılan ikinci marka pozisyonunda bulunuyoruz.

Duster ise tıpkı devirde 16 bin 936 satış adeti ile SUV pazarının başkanı ve en çok satılan ithal model. SUV segmentinde birinci günden bu yana ezber bozarak istikrarları değiştiren Duster tıpkı vakitte son 10 yıldır 4×4 segmentini aralıksız liderliğiyle domine ediyor. Türkiye, 2022 Ağustos sonu prestijiyle 169 bin adet ile dünyada en çok Duster satılan dördüncü ülke olarak dikkat çekiyor.

Tüm bu datalar Dacia’nın Türk tüketicisi tarafından ne kadar beğeni topladığını ortaya koyuyor. Temel ideolojisinden vazgeçmeyerek kendini yenileyen Dacia markası, emin adımlarla yoluna devam edecek. 2023 yılında amacımız, 2004’tea giriş yaptığımız Türkiye pazarında toplamda yarım milyonluk satış adedine ulaşmak.”

”Dacia, yıldan yıla yeni müşterileri kendine çekmeye devam ediyor”

Dacia Üst Yöneticisi (CEO) Denis Le Vot da ”Dacia, yıldan yıla yeni müşterileri kendine çekmeye devam ediyor. Bu yeni müşteriler, sorumlu bir toplum ve arabalara yeni bir bakış açısı hedefliyor. Dacia modelleri, içeriği dolu, konforlu, görsel olarak cazip ve açık orta en uygun fiyatlı oldukları için müşterilerimiz nezdinde öne çıkıyor. Bir Dacia satın alınırken tam olarak gereksinim duyulanın yanı sıra cezbedici bir dizayna, ek bir maliyet olmadan sahip olunabiliyor.” tabirlerini kullandı.

Dacia Tasarım Müdürü David Durand da ”Üç boyutlu simülasyonların ötesine geçmemiz ve gerçek hayatta nasıl göründüklerini görmemiz gerektiğini hissettik! MANIFESTO konsept aracımız markamızın vizyonunu ortaya koyuyor ve çeşitli yenilikleri birleştiriyor. Bunların kimilerinin uygulaması zahmetli olsa da, yeniden de müşteriler için uygun maliyetli. Gelecekteki Dacia modellerinde bunlardan birkaçını kullanacağız” dedi.

Manifesto Dacia’nın vizyonunu ortaya koyuyor

Manifesto konsept aracı, her zamankinden daha yalın ve daha gerçek bir tecrübe sağlamak için gereksinimleri tekrar tanımlıyor. Yolcular tabiata yakın olabiliyor, tıpkı vakitte akıllı telefonlarında sunulan hizmetlerle irtibatta kalabiliyor.

Bardaklık, askılık üzere birçok gayeye hizmet eden YouClip üzere kullanışlı ve modüler aksesuarlar, konsept araçta dikkati çekiyor. Tek fara sahip olan konsept araçta far, güçlü bir el feneri olarak kullanılmak üzere çıkarılabiliyor.

Araç, 4 tekerlekten çekiş, yerden yüksek yapı, büyük tekerlekler ve en kuvvetli toprağa dayanacak halde üretilen bir gövde dahil olmak üzere tüm arazi özelliklerine sahip, ayrıyeten su geçirmez. İçi su jeti ile temizlenebiliyor. Çıkartılabilen koltuk kılıfları saniyeler içinde uyku tulumu haline geliyor. Taşıyıcı barlar farklı kullanım gayelerine uygun olarak ayarlanabildiğinden, portbagaj her türlü yükü taşıyabiliyor.

Özel ve çıkarılabilir bir batarya mesken tipi bir priz üzerinden farklı aygıtlara güç sağlıyor. Bu, aracı rastgele bir outdoor etkinliğinde ihtiyaçları karşılayan bir güç kaynağına dönüştürüyor.Marka, konsept araç ile en az çevresel ayak izine sahip bir araç vizyonunu sunuyor, kompakt ve hafif olduğu için daha az güç tüketiyor.

İç yer, ön konsolu kaplayan mantar üzere doğal gereçlerle donatıldı. Ayrıyeten aktüel Dacia modellerinde olduğu üzere dekoratif krom kaplama da bulunmuyor. Tasarruflu olmasının yanı sıra etraf dostu olmak da hedeflendiği için, Manifesto konsept araçta havasız lastik de bir diğer yenilikçi özellik olarak dikkat çekiyor. Burada temel prensip olarak dayanıklılık gözetilirken, delinmeyen lastiklerin kullanım ömrü uzuyor.

KAYNAK: AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*