CHP’de cenazeye gitme hakkınız bile yok!

Mahmut Ustaosmanoğlu cenazesine binlerce kişi akın etti!

Tedavi gördüğü hastanede 93 yaşında vefat eden din alimi Mahmut Ustaosmanoğlu son seyahatine uğurlandı.

Fatih Camisi’ndeki cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere çok sayıda siyasi, alim ve on binlerce kişi katıldı. 

Cenazeye katılanlar ortasında CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici de vardı. Kesici’nin cenazeye gitmesinden rahatsız olan kimi CHP’liler toplumsal medyada linç kampanyası başlattı. 

İlhan Kesici’yi amaç alan bireyler, Mahmut Ustaosmanoğlu’na yönelik nefret lisanını kullanmaktan da vazgeçmedi. Vicdanları yaralayan o paylaşımlardan kimileri şöyle:

  • Sayın İlhan Kesici, Türkiye Cumhuriyeti devleti kurucusuna hakaret eden, kul hakkı yiyen, bayanı kız çocuklarını insan görmeyen bu kisiliksizin cenazesinde ne işiniz var? 
  • İlhan Kesici’nin CHP’ye ne yararı var ?  Gerici bir yobazın cenazesine katılan birinin CHP’de ne işi var… Tarikatçıların yanında gezerek mi tarikat yurtlarında öldürülen, tecavüze uğrayan çocuklara sahip çıkıyorsunuz?
  • “Kızını tabip olarak yetiştirmek Allah’a savaş açmaktır” diyen bu zatın cenazesine katılan İlhan Kesici disiplin konseyine sevk edilip cezalandırılacak mı? Yoksa partinin görüşünü ve duruşunu mu yansıtmaktadır Kemal Kılıçdaroğlu? 
  • Sayın İlhan Kesici, hayatı Cumhuriyet düşmanı gerici tarikatlarla çabayla geçmiş Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinden defol. 
  • İlhan Kesici bir çuval inciri berbat ettiniz. Cumhuriyete, demokrasiye, laikliğe inanmış, Atatürk bedellerini prensip edinmiş bir partide milletvekili olan birinin Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı bir zihniyetin cenaze merasiminde ne işi var? 
  • “Kızını hekim olarak yetiştirmek Allah’a savaş açmaktır” diyen bu zatın cenazesine katılan İlhan Kesici fotoğrafları gördüm. Vay arkadaş vay!
  • Bu İlhan Kesici ve türevlerinin partiye doldurduğunda eleştiriyorduk, olmamalı diye. Ne alaka diyorlardı. Al sana alaka: Bir pirin cenazesine gidiyorsa onun cemaatle tarikatla irticayla çaba etmesini bekleyemezsin. 
  • Senin de kim olduğunu gördük İlhan Kesici. 
  • Mahmut Ustaosmanoğlu çağdaş, çağdaş, Türkiye aykırısı, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı tarikatçı bir zihniyetin temsilcisiydi. İlhan Kesici’nin ve onun üzere siyasalların cenazesine katılmaları demokrasiye kast eden kanıyı desteklediklerini gösterir. Bu, nankörlükten öteki bir şey değildir. 

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*