C Vitamini Deposu Olan Limonun Bilinmeyen Bir Özelliği Daha Çıktı

Limonlar, salatanızı aromalandırmak ve limonata yapmaktan çok daha fazlasına fayda. Fakat limonları haberimizde paylaştığımız gaye için de kullanabileceğimizi bilmiyorduk! Çokça C vitamini içeren limonu kesip küçük bir kasede yatağınızın yanına koymak sıhhatiniz için pek çok yarar sağlar.

LİMONLARIN BU KADAR YARARLI OLDUĞUNU KİM BİLEBİLİRDİ!VİTAMİN TAKVİYESİ

Limonlar bize gerçek bir vitamin desteği sağlar: üstün sağlıklı bitkisel besinlerle doludurlar. Bu fitobesinler, hasara neden olan hür radikaller için bedeninizde bir ava çıkar. Sabaha limonlu bir bardak ılık su içerek başlamak sindiriminizi hızlandırabilir ve cildinizin güzelleşmesine yardımcı olabilir. Öteki bir deyişle: bu ekşi meyveyi yemekten elde edilecek yararlardan öbür bir şey yoktur.

LİMON BEDENİNİZİ TOKSİNLERDEN ARINDIRIYOR

Limon suyundan en âlâ halde yararlanmak istiyorsanız, sabahları aç karnına içmeniz değerlidir. Bu biçimde, bedeninizi toksinlerden arındırmak kelam konusu olduğunda en tesirli olacaktır. Ayrıyeten, kilo kaybını uyarır. Zira aç karnına limonlu su içerseniz karaciğeriniz daha fazla safra üretir. Bu da daha az aç olmanıza ve yiyecekleri daha süratli sindirmenize yol açar. Limonun içerdiği asitler nedeniyle limonlu su içmek ağız hijyeniniz için de güzeldir. Bu asitler, bakterilerin yanı sıra yediğiniz yiyeceklerin kalıntılarının ağzınızdan kaybolmasını sağlar.ANTİSEPTİK ÖZELLİKLER

Bir limonun aroması, ruh halinizi etkileyebilecek antiseptik özellikler içerir. Bu, meyvenin aromasının daha az depresyon ve anksiyete atakları yaşamanıza yardımcı olabileceği ve odada olumlu bir atmosfer yarattığı manasına gelir. Bu numara için gereksiniminiz olan tek şey bir çift limon. Bir limonun üst kısmını kesin ve kesilmiş kısmı üst gelecek formda dik olarak yerleştirin. Daha sonra keskin bir bıçak alın ve üstteki fotoğrafta olduğu üzere meyvenin üst kısmını iki taraftan kesin. Modülleri büsbütün ayırmamaya dikkat edin. Kesilmiş limonu yatağınızın yanındaki bir kaseye koyun ve aromanın işini yapmasına müsaade verin. Bu hilenin daha da tesirli olmasını istiyorsanız, odanın her köşesine limon dilimli bir kase koyabilirsiniz.

KONSANTRASYON

Sanki daha rahat ve daha az telaşlı hissetmek bu numarayı denemek için kâfi bir neden değilmiş üzere, sizin için öbür bir avantajımız var. Sarı meyvenin narenciye aromasını solumak zihinsel aktivitenizi canlandıracaktır. Her gün bu aromayı kokladığınızda daha konsantre olursunuz ve hafızanız da gelişir. İş yerinize bir demet limon getirmek de uygun bir fikirdir, zira etrafta limon kokusu olduğunda beşerler daha az kusur yapar ve daha verimli çalışır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*