Bodrum’da yangın tatilcilere sıkıntı anlar yaşattı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde sitelerin ortasında çıkan makilik alandaki yangın gergin anlar yaşanmasına neden oldu. Yaklaşık 2 saatte zahmetle denetim altına alınan yangın ormana sıçramadan önlendi. Soğutma çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gündoğan Mahallesi Kızılburun Mevkii’nde akşam saatlerinde yol kenarındaki makilik alanda başlayan yangın rüzgarın şiddeti ile süratle büyüdü.

ÖNCE VATANDAŞLAR MÜDAHALE ETTİ

Sitelerdeki meskenlerin 50 metre kadar yanına yaklaşan alevlere vatandaşlar bahçe hortumları, çalı çırpılarla müdahale etti. Yangına akabinde bölgeye gelen Muğla Büyükşehir İtfaiyesi’ne ilişkin 5 arazöz ile 8 orman arazözü, 4 helikopter ile 2 uçak ve yaklaşık 50 orman çalışanı müdahale etti.

Yaklaşık iki saatte denetim altına alınan ve ormanlık alana sıçraması son anda önlenen yangında soğutma çalışmalarının devam ettiği ve 4 hektarlık alanın ziyan gördüğü belirtildi.

YOL KENARINDAN BAŞLADI

Yangının süratle büyüdüğünü belirten site yöneticisi Ayşe Temizkan “Önce dumanlar akabinde çabucak alevler yükseldi, yol kenarından başladı, tahminiz birinin tekrar sigara attığı tarafında. Otlar kuru rüzgar çok olduğu için konutlara kadar yaklaşınca heyecan yaşandı, süratli müdahale ile denetim altına alınınca rahatladık” dedi. Güvenlik güçleri yangın ile ilgili soruşturma başlattı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*