Bodrum’da ABD bayraklı yata sinema üzere operasyon: Ateş açıldı, 84 kilo uyuşturucu unsur ele geçirildi

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya nazaran; 26 Temmuz’da Muğla’nın Bodrum ilçesi Güllük Limanı’na intikal halinde olan Vanuatu bayraklı 92 metre uzunluğundaki ‘Ocean Blue’ isimli ticari gemide uyuşturucu unsur bulunduğuna dair bilgi alındı. Bunun üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü ve Kıyı Güvenlik Komutanlığı harekete geçti.

Bu kapsamda, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Kıyı Güvenlik Komutanlığı gruplarınca ticari gemi takibe alındı. Takip sırasında Güllük Körfezi açıklarında ABD bayraklı ‘Belgor’ isimli motor yatın ticari gemiye yanaşıp ayrıldığı tespit edildi. Bunun üzerine ticari gemi durduruldu.

YAT KAÇTI, TAKIMLAR KOVALADI

Ancak ABD bayraklı motor yat yapılan tüm sesli ve manzaralı ikazlara karşın durmayarak kaçmaya devam etti. 4 kıyı güvenlik botu, 1 kıyı güvenlik dalış timi, 1 kıyı güvenlik uçağı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ilişkin 1 helikopter tarafından motor yat takibe alındı. Yat, uzun süren bir takibin akabinde, Yunan sularına girmek üzeriyken ateş açılarak durduruldu. Motor yatta bulunan 4 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

UYUŞTURUCUYU DENİZE ATMIŞLAR

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından alınan arama kararı doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğü ve Kıyı Güvenlik takımlarınca ‘Belgor’ isimli motor yat ile ‘Ocean Blue’ isimli ticari gemide ve denizde arama yapıldı. Aramalarda denize atıldığı tespit edilen yaklaşık 60 kilo, kıyıda yaklaşık 21 kilo olmak üzere toplam 81 kilo kokain ve ticari gemide yaklaşık 3 kilo skunk ele geçirildi. Yakalanan ticari gemi ve motor yatta, denizde ve kıyı şeridinde arama faaliyetlerine devam ediliyor. 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*