Araştırma: Yatağın solunda uyuyanlar daha olumlu uyanıyor

Yeni bir araştırma yatağın hangi tarafında uyuduğunuzun, uyandığınızda nasıl hissettiğinizi etkileyebileceğini tez ediyor

Independent Türkçe’deki habere göre British Wool tarafından yapılan araştırma, yatağın sol tarafında uyuyan şahısların, sağ tarafta uyuyanlara kıyasla uyandıklarında optimist hissetme ihtimallerinin daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

1500 bireyle yapılan ankete nazaran, yatağın sol tarafında uyuyanların yüzde 66’sı kendilerini ‘bardağın dolu tarafını gören’ cinsten şahıslar olarak tanımlarken, sağ tarafta uyuyanların oranıysa yüzde 60.

Ayrıca sağ tarafta uyuyanların güzel bir espri anlayışına sahip olma mümkünlüğü (yüzde 38) sol tarafta uyuyanlara kıyasla daha düşük.

Sağ tarafta uyuyan bireylerin (yüzde 48), sol tarafta uyuyanlara (yüzde 40) kıyasla geceleri sıcakladıklarında uykularının bölünme mümkünlüğü da daha yüksek. Lakin sol ve sağ tarafta uyuyanlar ortasındaki farklara karşın, iştirakçilerin çoğunluğu (yüzde 78) her gece tıpkı tarafta uyumaya devam edeceklerini söyledi. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*