Ankara’da kiralık araç firması, zorla senet imzalattırıp darbetti

Ankara’da ikamet eden Umut Yılmaz (26), geçtiğimiz ay bir araç kiralama firmasından 2017 model bir araba kiraladıktan 2 saat sonra, motor arızasıyla karşılaşınca aracı kiraladığı firmaya iade edip birebir yerden diğer bir araç kiraladı.

Yılmaz, araçtaki 28 bin 500 liralık hasar ile kullanılmamasından ötürü oluşan 5 bin 500 liralık fiyatın firma tarafından kendisinden istediğini ileri sürdü.

Öte yandan, argümana nazaran Araç kiralama firması sahibi Fatih Y. ve beraberindekiler tarafından Yılmaz’a zorla senet imzalattırıldı.

Yılmaz, birebir şahıslar tarafından tuzağa düşürüldüğünü ve bedeninin farklı yerlerinden tekraren bıçaklandığını ileri sürdü.

İHA’nın haberine nazaran; sırtında, bacağında, karnında ve kolalarında derin bıçak yaraları oluşan Yılmaz, saldırganların özgür bırakılmasıyla günlük ömrünü sürdürmekte çok fazla zorlandığını, kendisinin ve ailesinin hala tehdit edildiğini söyleyerek yetkililerden yardım istedi.

Umut Yılmaz, olayın azmettiricisinin ise Fatih Y.’nin ağabeyi olan İlker Y. olduğunu ileri sürdü.

“Ailemle tehdit ettiler ve zorla senet imzalattılar”

Umut Yılmaz, başına gelenlere ait şu sözleri kullandı:

“Bir firmadan araç kiraladım. Araç iki saat sonra arıza yaptı. Durumu firma sahiplerine anlattım. Onlar da gelip arabayı aldılar ve bana diğer bir otomobil verdiler. Bir hafta sonra tekrar beni aradılar. Otomobilin motoru bozuldu. 28 bin 500 liralık borcun var dediler. 5 bin 500 lirada öbür bir ziyan var. Onu da sen ödeyeceksin dediler. Ben de yüz yüze konuşmayı teklif ettim. Geldiklerinde beni ailemle tehdit ettiler ve zorla senet imzalattılar.


“Beni zorla otomobile bindirme çalıştılar”

Senet imzaladıktan bir hafta sonra öbür aldığım aracın teslim günü gelmişti. Bir gün evvel arayıp bana arabayı ver senedini sana geri vereceğiz borcunu da paran epey ödersin dediler. Ben de onlara inanarak Keçiören’e gittim. Konuştuğum sırada içlerinden birisi boynuma muşta ile vurdu. Ne olduğunu anlamadım. Bir de baş darbesi yiyince aracın art koltuğuna düştüm. Beni zorla otomobile bindirme çalıştılar.

“6 saat hastanede kaldım”

Arabayı kiralarken konuştuğum kişi beni bacağımdan bıçaklamaya başladı. Yere düşen bıçağı alarak bu sefer de belimden bıçaklamaya başladı. Otomobilden kendimi atınca da tekme ve tokatlar yedim. Sonra da bıçağı alıp başıma sapladılar. Kendimi yere bırakınca onlar da kaçıp gittiler. 6 saat hastanede kaldım.

“Yakalananlar gözaltına alınmadan hür bırakıldı”

Olayla ilgili 3 kişi yakalanmış ancak birisi hala yakalanamadı. Yakalananlar gözaltına alınmadan özgür bırakıldı.

“17 tane dikiş var vücudumda”

Toplam 17 tane dikiş var bedenimde. Buna karşın olayla ilgilenen savcı, öldürücü bölge olmadığı ve öldürmeye teşebbüs değil’ dediği için saldırganları hür bırakmış. Ben bu olayın çözülüp bana saldıranların ceza almasını istiyorum. İçtiğim ilaçların sayısı aşikâr değil. Başımı kaldıracak durumda değilim. Bacağımı hissetmiyorum. Ayakta duramıyorum.

“Sen olmazsan eşini öldüreceğiz diye tehdit ettiler”

Geceleri ağrıdan uyku uyuyamıyorum. İlaçlar yarar etmiyor. Her gün pansumana gitmek zorundayım. Tehditler de hala devam ediyor. Konutun önünde dolaşıp silah gösterdiler. O silah kafanda patlayacak, sen olmazsan eşini öldüreceğiz diye tehdit ettiler. Bana 2 saat içerisinde 175 kilometre yol gittiğini söylüyorlar. Bu işi benim üzerime yıkmaya çalışıyorlar.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*