AKP’li vekil Bakan Bilgin’i eleştirdi: Hesabını bana soruyor

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, AKP’li bir milletvekili, asgari ücrete ek zam ve bayram ikramiyesinde artışa gidilmediğini açıklayan Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’i eleştirdi. Sarıkaya, vekilin, “Çalışma Bakanı açıklama yaptı, telefon üstüne telefon geliyor, ‘hani zam yapacaktınız niye vazgeçtiniz?’ diye hesabını bana soruyor” dediğini aktardı.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya

AKP kulisi bakanlara tepkili

Sarıkaya yazısında, “Erken seçim ihtimalinin gittikçe azaldığını ancak yine de Ağustos sonu Eylül başı gibi yeni bir ekonomik paket düzenlemesiyle iyileştirme yapıp Kasım’da seçime gidilebileceğine yönelik beklentinin apartta bekleme hali de söz konusu. AK Parti kulisinde ise tepkili bir hayıflanma vardı. Kuliste sohbet ettiğim AK Parti milletvekillerinin ağırlıklı bölümünün tepkisi benzerdi. Bakanlar ile istişare edilmeden yapılan açıklamaların kendilerini tabanda zor durumda bıraktığından yakınıyorlardı” ifadesini kullandı.

Sarıkaya yazısına şöyle devam etti:

Sadece bu da değil, bakanların da kendileri ile istişare etmeden yolladıkları kanun tekliflerinde benzer sorunu yaşadıklarına da vurgu yaptılar. İçlerinden birinin şu cümlesi önemliydi: ‘Çalışma Bakanı açıklama yaptı, telefon üstüne telefon geliyor, ‘hani zam yapacaktınız niye vazgeçtiniz?’ diye hesabını bana soruyor. Son dönem bunlar çok sık yaşanır oldu…’ Örnek olarak kadına ve sağlık çalışanlarına şiddeti önlemeye ilişkin kanun tekliflerini gösterdi. Her ikisinde de ciddi sorunların olduğunu, dolayısıyla ileri bir tarihe ötelediklerini belirtti. Teknokratların yeniden hakimiyetinin tepkisi içindeydi…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*