“11 yaşındaki çocuğa da silah verdi”

"11 yaşındaki çocuğa da silah verdi"
"11 yaşındaki çocuğa da silah verdi"

Hollywood’un gündemi kontrolsüz silah ile yaşanan set ölümü. Ünlü Aktör Alec Baldwın’in ateşlediği silahtan çıkan gerçek mermi, Rust filmi görüntü yönetmeni Halyna Hitchins’in hayatına mal olmuştu.

Silahın gerçek mermi ile dolu olduğunu bilmediğini söyleyen Alec Baldwın’e şu an yöneltilen bir suçlama yok. Ancak Baldwın’e silahı teslim eden set sorumlusu Hannah Gutierrez Reed tartışmaların odak noktası olmuş durumda.

Görevlinin, The Old Way film setinde de dikkatsiz davrandığı ve 11 yaşındaki çocuk oyuncuya silahı kontrol etmeden verdiği öne sürüldü. Ekipten kişiler, silah sorumlusu hakkında “dikkatsizdi, hatta silahları ortalıkta sallıyordu” ifadelerini kullandı.

Bir başka iddiaya göre de setteki silahların çalışanlar tarafından eğlence amaçlı atış talimi için kullanıldı. Diğer yandan olaya ilişkin yeminli mahkeme kayıtları ortaya çıktı. Sette görevli bir kameraman, Baldwin’in film setinde silahlarla çalışırken son derece dikkatli davrandığını söyledi.

Hayatını kaybeden görüntü yönetmeni Hutchıns’in babası, ünlü aktörü suçlu bulmadığını, setteki sorumlunun görevini yapmadığını ifade etti. Diğer yandan film setlerinde gerçek silah kullanılmaması yönünde Hollywood’a çağrı yapıldı. Başlatılan kampanyada 10 binden fazla imza toplandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*